Новини » Суспільство 9 травня, 2019, 21:25
Загиблі на Донбасі полковник та волонтер отримали звання Героя України
Державна нагорода Герой України. Фото: kmu.gov.ua
Державна нагорода Герой України. Фото: kmu.gov.ua

Президент Петро Порошенко присвоїв звання Герой України полковнику Андрію Соколенку та учаснику Революції Гідності Дмитру Гончаренку посмертно.

Президент Петро Порошенко присвоїв звання Герой України полковнику Андрію Соколенку та учаснику Революції Гідності Дмитру Гончаренку посмертні.

Відповідні укази опубліковані на офіційній сторінці Президента.

Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка»  полковнику Андрію Соколенку (посмертно) присвоїли «за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі постановляю».

Громадському діячеві, волонтеру, учаснику Революції Гідності Дмитру Гончаренку звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) Президент присвоїв «за громадянську мужність та патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, суверенітету та територіальної цілісності України, жертовне служіння Українському народові».

Гончаренко потрапив в полон до бойовиків "ЛНР" в Сєвєродонецьку навесні 2014 року, коли він їхав в складі екіпажу волонтерської експедиції з гуманітарною допомогою. Його розстріляли, а тіло викинули в річку. Пізніше волонтера поховали як невідомого на місцевому кладовищі. Тільки через чотири роки після повторної експертизи ДНК родичів вдалося знайти Гончаренка. У волонтера залишилися батьки, дружина і двоє неповнолітніх дітей.

Полковник МВС Андрій Соколенко загинув у травні 2015 року в результаті підриву на фугасі. Він їхав на машині УАЗ по грунтовій дорозі в село Троїцьке Попаснянського району. В автомобілі військові та волонтери розвозили гуманітарну допомогу.

Нагадаємо, сьогодні  Президент України Петро Порошенко також присвоїв звання Героя  главі Служби безпеки України Василю Грицаку.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 10:26 :09