live

У Києві проходить акція «Безсмертний полк»

Акція «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» у Києві, 9 травня 2019 року. Фото: rbc.ua

У Києві розпочалася акція «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», яка є аналогом російського «Безсмертного полку».

Про це повідомляє Громадське.

Станом на 10:00 на акції зібралися близько 300-400 людей.

За словами кореспондента Громадського, на захід прийшли депутат Євген Мураєв та керівник фракції «Опозиційний блок» Вадим Новинський, які відхрещуються від фінансування акції, однк щороку беруть у ній участь.

Нагадаємо, У 2015 році Верховна Рада ухвалила закон, який визначає комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) режими злочинними. Саме тому заборонена частина символіки: пам’ятники, зображення, гасла й цитати радянських керівників, назви міст, вулиць та підприємств, пов’язані з ними.

Читайте також: Путін лицемірно привітав українців з Днем перемоги

Зображення Леніна можуть залишатись лише у музеях та приватних колекціях. Заборона не поширюється на п’ятикутну зірку, комуністичну символіку на кладовищах, в музеях та колекціонування такої символіки.

Україна відзначає дві дати: 8 травня оголошено Днем пам’яті і примирення, а 9 травня – Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 8 і 9 травня – Дні пам’яті та примирення у всьому світі.

Згідно з резолюцією ООН, це данина пам’яті всім жертвам Другої світової війни. Загальні втрати, за різними оцінками, становлять від 50 до 80 мільйонів загиблих з урахуванням і військових, і цивільного населення.Loading...
Loading...
Loading...