Новини » Світ 9 травня, 2019, 8:53
Тест зі знання історії: 9 нетипових фактів про Другу світову війну
Фото «Зачекай мене, тато» зробив  Клод П. Деттлофф 1 жовтня 1940 року в Нью-Вестмінстері, Канада.
Фото «Зачекай мене, тато» зробив Клод П. Деттлофф 1 жовтня 1940 року в Нью-Вестмінстері, Канада.

Сьогодні, 9 травня, в Україні вшановують День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У квітні 2015 року Верховна Рада України прийняла закон № 2539 «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» і замінила колишнє радянське свято «День Перемоги» в рамках законів про декомунізацію. В Україні почали переосмислювати події Другої світової війни, руйнувати радянські історичні міфи та переносити акцент з історії воєнних дій і перемог на історії конкретних людей та процесів.

Друга світова війна стала найкривавішою в історії. Понад 60 країн долучилися до світової бійні. У бойових діях брали участь понад 100 мільйонів осіб, за різними даними від 50 до 80 млн людей загинули (у тому числі близько 10 млн українців). Друга світова війна відзначилася численними масовими вбивствами, насамперед Голокостом, стратегічними бомбардуваннями та єдиним в історії військовим застосуванням ядерної зброї, яка стала фінальним акордом бойових дій.

Вчора, 8 травня, світ вшанував День пам’яті та примирення, присвячений жертвам Другої світової війни. Адже саме 8 травня 1945 року по всій Європі припинилися воєнні дії.

Офіційним символом відзначення Дня Перемоги над нацизмом і Дня пам’яті та примирення є квітка червоного маку – загальноприйнятий символ відзначення жертв та подій Другої світової війни.

ІА ZIK пропонує тест на знання з історії Другої світової війни – дев’ять питань, відповіді на які, можуть вас здивувати.

 

 

Юра Мартинович,
IA ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 22:48 :25