live
Новини » Львів

Львівський бронетанковий завод відзначає 75-річчя

Львівський бронетанковий завод. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Сьогодні, 9 травня, Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод» відзначає 75-річчя з дня створення.

Привітати його працівників з цією датою завітав заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, повідомляє прес-служба ЛОР.

«Від імені Львівської обласної ради дякую Вам, шановні працівники заводу, за Вашу активну позицію щодо збереження підприємства, а також за дуже суттєвий внесок у відродження української армії. Хоч зараз ми переживаємо непрості часи, але пам’ятайте: є ми, є Львів, є Львівщина і є Україна! Слава Вам і слава Україні!», – сказав Володимир Гірняк.

Крім того, за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди 75-ї річниці заснування державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» Володимир Гірняк вручив грамоти Львівської обласної ради найкращим працівникам підприємства.

Довідка.

Пересувний бронетанковий ремонтний завод (в подальшому – Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод») був створений як військова частина 33198 за рішенням Комітету Оборони СРСР та наказом №26 по Головному Бронетанковому Управлінню 9 травня 1944 року.

Місце дислокації було в районі Дарниці міста Києва.

Основна його задача полягала в ремонті пошкодженої в боях з фашистською армією бронетанкової техніки та скорішому поверненні її на фронт. Просуваючись на захід, за лінією фронту, та ремонтуючи бронетанкову техніку, пересувний завод зупинився на околиці міста Львова, де знаходиться і по даний час. Правда, зараз це вже не околиця міста. Підприємство розташоване в зручному географічному положенні – до кордону з Республікою Польща 90 кілометрів. До заводу підведена залізнична колія, побудовані складські приміщення, є вільні виробничі площі для освоєння нових видів продукції.

У даний час підприємство займається подальшою модернізацією машин Т-72, проводить ремонт машин БТР-60, БТР-80, БМП-1, Т-64 для потреб української армії. Виготовляються роздавальні коробки для БТР-3. Освоюється виготовлення легкого бронетранспортера ДОЗОР-Б та роздавальні коробки до БТР-4Е.Loading...
Loading...
Loading...