Новини » Економіка 9 травня, 2019, 21:45
Гривня залишатиметься стабільною, якщо Україна залишиться в програмі МВФ, – Фурса
ZIK
ZIK

Щодня в Україні дешевшає американський долар, а національна валюта лише покращує свої показники. Економістів таке становище не дивує, кажуть, чужоземці масово скуповують державні цінні папери. Також це залежатиме і від співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

Про це йшлося в ефірі програми новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Гривня стійка й міцна, а долар натомість слабшає. Вже кілька місяців обмінники тішать стабільністю національної валюти. Від лютого гривня не тільки не зазнала коливань, а й посилила свої позиції щодо долара. Нині її офіційний курс трохи більший, ніж 26 гривень за зелений. Економістів таке становище не дивує, кажуть, чужоземці масово скуповують державні цінні папери.

«Відбувається сезонне укріплення гривні, іноземці це бачать і заходять заздалегідь. Вони бачать високу ставку й розуміють, що ціна може зрости після того, як покупців стане набагато більше. Бо такої доходності, як зараз в Україні, немає майже ніде в світі», – прокоментував економіст Сергій Фурса.

Так, за останні три місяці Держрезерв поповнився на мільярд доларів. Утім тримається національна валюта не без допомоги регулятора, зазначають експерти. Саме через залучення закордонних інвестицій Нацбанк штучно створює дефіцит гривні і, відповідно, надлишок долара.

«Будь-яка ліквідність, будь-які додаткові гроші, які з’являються у банківській системі – вони буквально наступного дня стерилізуються Нацбанком і забираються з ринку. Таким чином створюється штучний попит на гривню. Тобто гривні на ринку не вистачає», – розповів економіст Олексій Кущ.

За прогнозами економістів, тренд на укріплення гривні збережеться ще кілька місяців.

«Гривня буде залишатися сильною, можливо, ще посилюватиметься, якщо Україна не буде робити дурниць і залишиться в програмі МВФ. З іншого боку, також треба зважати, чи не зміниться світова кон’юнктура», – зазначив Фурса.

Утім уже від середини літа цифри в обмінниках можуть почати змінюватися вже на користь американської валюти. Однією з імовірних причин девальвації гривні експерти називають майбутні виплати за зовнішнім держборгом. Та навіть це різкого падіння найближчим часом на ринку не спричинить.

До слова, кандидат економічних наук Ілля Несходовський також вважає, що в України є фундаментальний сезонний фактор щодо коливання ціни на національну валюту, зокрема по відношенню до долара. Але в цілому на сьогоднішній день грошей достатньо. Ба більше, гривня буде укріплюватись до серпня.

Ганна Безугла, Микола Чеботарьов, Павло Волошко, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 07:06 :54