Новини » Політика 9 травня, 2019, 14:45
Для Зеленського і його партії вигідна стовідсоткова пропорційна система, – Кошель
ZIK
ZIK

Партія «Слуга народу» існує у віртуальному форматі і не має регіональних структур та осередків. Тому її представники не уявляють, яким чином вони працюватимуть на 199 мажоритарних округах. Відповідно, для новообраного президента Володимира Зеленського і його партії вигідна саме стовідсоткова пропорційна система.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK говорив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

«Я б чітко розмежовував питання виборчого кодексу і змін до законодавства про парламентські вибори. Насправді, кодекс є достатньо сирим і для того, щоб його розглянути в парламенті, потрібно не менше двох, можливо, навіть, трьох пленарних тижнів. Тобто, якщо станеться диво і парламент за тиждень почне його розглядати, то лише в середині червня зможемо вийти на результативне голосування», – сказав Кошель.

За його словами, виглядає на те, що зараз провести вибори за новим виборчим кодексом майже нереально.

«Навіть, якщо теоретично припустити, що вибори відбудуться за новим законодавством, то ми отримаємо не виборчу кампанію, а повний хаос і недовіру до виборчих процесів та результатів голосування», – прокоментував він.

Що ж до нового закону про парламентські вибори, на його думку, це є вже більш реалістичним варіантом.  

«Зараз реалістичним сценарієм є такий, що парламент має продовжувати роботу над кодексом, вичищати його і ухвалювати нормальний та якісний документ. Паралельно треба  ухвалювати або зміни до законодавства про парламентські вибори, або можливо, навіть ухвалити нову редакцію закону. Маю на увазі, наприклад, перехід на стовідсоткову пропорційну систему із закритими списками, що є реалістично», – розповів Кошель.

Таким чином, він наголосив, зруйнуються повністю всі схеми по підкупу виборців. Тому що купувати в стовідсотковій пропорційній системі, фактично, буде не вигідно, бо складно. Відповідно, українці отримають достатньо якісний виборчий процес. Інше питання, чи є під це голоси в парламенті.

«Я впевнений, що голосів у парламенті немає. Принаймні, дослідження нашої організації показують, що паралельно з президентськими виборами останні півроку мажоритарники дуже активно працювали у своїх округах. Зокрема, у різноманітних програмах благоустрою, підтримки певних цільових груп, йдеться про продовольчі набори і не лише. Вже витрачені величезні кошти і тому навряд чи хтось зі 199 мажоритарників, це підтримає», – наголосив він.

Він також зазначив, що саме для Володимира Зеленського і його партії «Слуга народу вигідна стовідсоткова пропорційна система. Адже буде дуже складно організувати виборчі штаби у майже двохсот округах, хоча це вигідно буде і для суспільства.

«Проблема в тому, що ми розглядаємо виборчі реформи виключно із позиції персональних політичних вигод. Для новообраного президента і його партії вигідна стовідсоткова пропорційна система, тому що партія існує у віртуальному форматі. Тобто немає регіональних структур, осередків і вони не уявляють, яким чином працюватимуть на 199 мажоритарних округах. Для інших парламентських сил вигідно, скажімо, збереження мажоритарної системи, тому що їхні депутати-мажоритарники вже працюють. Якщо говорити про вигоди для суспільства, то буде величезним плюсом перехід на стовідсоткову пропорційну систему із закритими списками, паралельно ухвалення кодексу і проведення наступних виборів за системою з відкритими списками», – додав він.

До слова, Петро Порошенко має намір переформатувати склад партії БПП, стати її лідером і прибрати з неї токсичних людей. За інформацією джерел інформагенції «Апостроф», назву партії планують скоротити: з «Блок Петра Порошенка – Солідарність» залишити тільки «Солідарність». І лідером цієї сили стане сам Порошенко.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 19:52 :38