День червоних маків

У запорізьких козаків була легенда, що на місті, де пролилась кров воїнів, які загинули, захищаючи свою Батьківщину, рясно ростуть червоні маки. По-своєму то символічно: землю, окроплену кров’ю солдатів, уже після боїв, ніби мітять квіти кольору крові.

Майже як у старій пісні: «Те, кто принял смертельный бой, стали просто землей и травой»...І яскраво червоними маками на смарагдовому полі.

Ці аматорські відеокадри були зняті у 2016 році, в Донецькій області, в селищі Красногорівка, прямо на передовій, буквально за кілька кілометрів від окупованого Росією Донецька. В травні тут дуже красиво. Безмежний донецький степ вкривається маками. І якраз там, де під час воєн гинули люди.

 

А полягло у цьому степу людей багато: і в 1943 році, коли Донбас звільняли від німецьких загарбників, і зараз, захищаючи його від загарбників московських.

А тепер, на місті старих і нових трагедій, ростуть маки, ніби підтверджуючи реальність козацької легенди...

Фото Юрія Лелявського
Фото Юрія Лелявського

Цей танк Збройних сил України загинув у боях, чи-то 2014, чи 2015 року. Мені не відомі достеменні обставини останнього бою бронемашини і доля її екіпажу. То знає лише це поле і маки, що виросли вже після того, як згорів танк. Але квіти мовчать і лише тихенько шелестять пелюстками на вітру, невблаганно зберігаючи таємницю локальної військової драми, яка принесла страшне горе у чиїсь см’ї.

 

Однієї з тисяч, що відбулась на Донбасі за п’ять років війни. «А в вечном огне видишь вспыхнувший танк», – співав колись Володимир Висоцький, пригадуючи загиблих у Другій світовій. Ну, зараз в пам’ять про полеглих солдатів меморіал у вигляді вічного вогню не ставлять. Бо не до того – війна ще триває.

Фото Юрія Лелявського
Фото Юрія Лелявського

Але, рано чи пізно, вона скінчиться, з Донбасу проженуть московитів і в Донецьк нарешті повернеться нормальне життя. А цей підбитий танк стане мовчазним експонатом у якомусь великому музеї, присвяченому цій війні.

Але це буде пізніше. А зараз є лише оце зелене, запашне поле, по якому досі проходить лінія фронту, є Красногорівка, захищаючи яку загинув танк, є маки, що ростуть на місці чиєїсь смерті, і є наша шана до тих, хто не вернувся з війни.

З цієї, нашої війни, і війни тої, минулої – 1941- 1945 років. Сьогодні вже 9 травня, Це день скорботи, день червоних маків, день пам’яті загиблих за Батьківщину солдатів...Хлопці, почивайте спокійно...Земля вам пухом...Ми вас пам’ятаємо.

Читайте більше новин на тему: війна на Донбасі

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 13:58 :16