Новини » Політика 8 травня, 2019, 16:57
Відповідь на паспорти РФ – нардеп вимагає ухвалити закон про колабораціонізм
ZIK
ZIK

Я вважаю, що наразі дуже гостро стоїть питання законопроекту про відповідальність за колабораціонізм. Якщо ми цього не зробимо, нам не буде що пред’являти тим, хто співпрацює з окупантом.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Ігор Лапін.

Коментуючи рішення Російської Федерації про видачу російських паспортів жителям ОРДЛО, нардеп Лапін зазначив, що Росія нічого нового не придумала, а просто використала те, що вже було в історії.

«Вона не може придумати нічого нового, як насильно русифікувати громадян України», – зауважив нардеп.

Водночас від підкреслив, що Україна в цій ситуації має скоординувати свої дії та робити щось на випередження.

«Я вважаю, що наразі дуже гостро стоїть питання законопроекту про відповідальність за колабораціонізм. Якщо ми цього не зробимо, нам не буде що пред’являти тим, хто співпрацює з окупантом.

Також нам треба розібратися у тому, а для чого цим людям паспорти Російської Федерації? Усі вони мають біометричний український паспорт, з яким їздять закордон. Російська Федерація уже заявила, що їхній пенсійний фонд ніяких виплат по цих паспортах робити не буде. То навіщо вам ці паспорти? А якщо ви себе ідентифікуєте як росіяни, у мене є інша пропозиція як законотворця: позбавити цих людей права обиратися і бути обраними на території України. Це є той мінімум, який ми маємо зробити як парламентарі», – наголосив Ігор Лапін.

Було б знаковим і те, додав народний обранець, якби Президент видав указ про позбавлення українського громадянства тих осіб, які в ОРДЛО отримали російські паспорти.

«Тоді будуть законні підстави відмінити цим людям соціальні виплати», – підкреслив нардеп Лапін.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Україна вже звернулася до Радбезу ООН через видачу російських паспортів у ОРДЛО.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликає українських громадян на окупованих Росією територіях не приймати російські паспорти.

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-27 07:27 :11