Новини » Економіка 8 травня, 2019, 18:55
Уряд звинуватили в недотриманні процедури зниження ціни на газ
ZIK
ZIK

Є процедура, за якою мали б приймати рішення про зниження ціни на газ, і вона не була виконана.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт із енергетичних питань Валентин Землянський.

Пан Землянський зауважив, що зараз існує лише заява від уряду й Володимира Гройсмана про зниження ціни на газ, але фактично цього не відбулося.

«Але Гройсман не вийде і не розкаже, в чому вона полягає, бо це нікому не цікаво, це нудно. Простіше сказати, що вони знизили ціну на газ», – зазначив Валентин Землянський.

За його словами, найпростіший індикатор ціни – це проекти договорів, які Нафтогаз присилає облгазам із ціною. Але нових договорів зі зниженою ціною облгази досі не отримали.

«Є договір Нафтогазу з облгазами, і там ціна на газ для населення становить 9,7 тисячі гривень. А постанову № 293 можна читати двояко. ЇЇ можна трактувати як на користь Нафогазу, так і Кабміну», – прокоментував Землянський.

До слова, компанія «Нафтогаз» спільно з урядом узгодила механізм, який дозволить не лише не збільшувати ціну на газ для населення, а ще й зменшити її до 8247 гривень за тисячу кубічних метрів від 1 травня 2019 року.

Нагадаємо, що НАК «Нафтогаз України» збільшив ціни на природний газ із 1 травня для промислових споживачів на 5,2-11,5%. Залежно від цих показників, Нафтогаз пропонує газ за ціною 6 299,00-6 948,00 грн/тис. куб. м (без ПДВ та витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 14:24 :28