Новини » Політика 8 травня, 2019, 14:35
Уряд визнав недійсними російські паспорти жителів Донбасу
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Уряд визнав незаконними і недійсними паспорти, які видає Російська Федерація громадянам України на тимчасово окупованих територіях Донбасу

Про це під час брифінгу повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш, пише Громадське.

За його словами, у постанові уряду вказані конкретні пункти видачі паспортів в Ростовській області РФ і дати початку оформлення. Наразі йдеться про два російських населених пункти: село Покровське і Новошахтинськ Ростовської області РФ.

«Починаючи з цих дат, всі документи, видані цими органами будуть вважатися недійсними», – зазначив Черниш.

Відповідаючи на питання, за якими ознаками визначатимуть ці російські паспорти, міністр відповів: «Назва органу, який їх видає, і його номер». Він сказав, це буде легко встановити.

Такий самий механізм визначення незаконних паспортів Україна рекомендуватиме застосувати іншим країнам.

Також міністр повідомив, що у зв’язку з видачею російських паспортів уряд готує перелік високопоставлених російських чиновників, проти яких будуть застосовані санкції.

«Ми знаємо зараз перелік осіб, які безпосередньо залучені до незаконних дій з видачі паспортів українським громадянам і фактично до дій по тиску і примусу громадян до отримання таких документів. Ми готуємо зараз перелік таких посадових осіб РФ до яких повинні бути застосовані персональні санкції у взаємодії з міжнародними партнерами», – пояснив міністр.

Він зазначив, що на засіданні в середу уряд, як і мало намір, прийняло рішення про визнання незаконними та нечинними паспортами, що видаються Російською Федерацією громадянам України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Читайте також: У Росії підготували неприємний «сюрприз» для бажаючих отримати паспорти РФ на Донбасі

«Низка експертів нині готує зміни для обговорення та подальшого внесення в закон України про громадянство, але про них ми будемо говорити трохи пізніше», – додав Черниш.

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 08:28 :53