Новини » Політика 8 травня, 2019, 11:15
У США видачу російських паспортів на Донбасі називають дестабілізуючим кроком Росії
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Сполучені Штати Америки засуджують видачу Російською Федерацією російських паспортів українським громадянам в ОРДЛО.

Про це повідомляє посольство США в Україні у своєму Facebook.

Як йдеться у повідомленні, міністр закордонних справ Павло Клімкін провів зустріч з заступником помічника державного секретаря США Джорджом Кентом.

«За сніданком з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, заступник помічника держсекретаря Джордж Кент запевнив у міцній підтримці США суверенітету і територіальної цілісності України і наголосив, що США засуджують дестабілізуючий крок Росії з надання паспортів громадянам України», – сказано у повідомленні.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощене отримання російських паспортів жителями тимчасово окупованого Донбасу. 27 квітня Путін заявив, що Росія може спростити процедуру отримання громадянства для всіх українців, а не тільки тих, які живуть на окупованих територіях Донбасу. 29 і 30 квітня у Ростовській області відкрилися два центри видачі російських паспортів жителям окупованих районів Луганської та Донецької областей. 1 травня Путін підписав указ, яким спростив порядок отримання російського громадянства для окремих категорій громадян України. Право на отримання громадянства РФ у спрощеному порядку, зокрема, отримали громадяни України, які не мають громадянства (підданства) іншої держави, а також особи без громадянства, які народилися та постійно проживали на території Криму й виїхали за межі півострова до 18 березня 2014 року, а також їхні діти, чоловіки (дружини) та батьки. МЗС України категорично вимагає від російської сторони невідкладно скасувати усі протиправні рішення з приводу паспортизації громадян України та усунути їхні негативні наслідки. У відомстві наголошують, що нормативно-правові акти РФ, як попередні, так і майбутні, спрямовані на надання громадянам України російського громадянства у протиправний спосіб, були, є та будуть юридично нікчемними, не матимуть жодних правових наслідків і не визнаватимуться українською стороною.

Читайте більше новин на тему: війна на Донбасі

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 14:26 :34