Новини » Політика 8 травня, 2019, 14:27
У Криму від нав’язування громадянства РФ найбільше страждають кримські татари, – Зубрицька
ZIK
ZIK

Обговорюючи видачу Росією своїх паспортів населенню ОРДЛО, не слід забувати і про схожу проблему в Криму. Там відбувається насильницька паспортизація та нав’язування російського громадянства. Усі, хто чинить цьому опір, потерпають від утисків та арештів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK зазначила директор Інституту громадянської освіти НаУКМ Людмила Зубрицька.

Вона наголосила: видача Росією своїх паспортів населенню ОРДЛО – чергова атака на Україну та її суверенітет. Однією із її складових, на думку Зубрицької, є саме громадянство.

«У нас немає подвійного громадянства, тому громадянин України і кадровий людський ресурс – найголовніший. Якщо говоримо про подвійне громадянство – видачу цих російських паспортів – питання в тому, що це спроба відняти наш людський ресурс», – вважає Зубрицька.

Вона підкреслила: коли захоплені території знову повернуться до України, постане питання, як населення в ОРДЛО визначатиметься, громадянином якої країни є і який із двох паспортів залишити.

«Якщо Україна не влаштовує, тоді – welcome to Russia», – зазначила Зубрицька.

Окрім того вона наголосила і на ще одному аспекті цієї проблеми – зараз у Криму йде насильницька роздача російських паспортів. Зокрема – кримським татарам, які намагаються чинити цьому опір.

«Знаємо, як це відбивається – обшуками, затриманнями. Ця етнічна група найбільше страждає від нав’язливої паспортизації та нав’язування громадянства», – підкреслила Людмила Зубрицька.

Як повідомлялось раніше, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що паспорти, видані Росією мешканцям окупованих територій, є абсолютно фейковими. Україна, співпрацюючи з міжнародними партнерами, вимагатиме визнання документів недійсними при перетині кордонів інших країн.

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 03:39 :27