Новини » Політика 8 травня, 2019, 12:33
Подвійне громадянство для України є викликом, – експерт
ZIK
ZIK

Нині подійне громадянство для України є величезним викликом. Тому що економічна, психологічна, політична ситуація такі напружені, що відбувається масова міграція працездатного, «розумного» населення.

Про це заявив директор Інституту громадянської освіти НаУКМА Людмила Зубрицька в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Потрібно створити таку атмосферу в країні, за якої людина, навіть маючи альтернативу, все одно обере Україну. Сьогодні для нас подійне громадянство є викликом. Тому що економічна, психологічна, політична ситуація настільки напружені, що відбувається масова міграція», — каже експерт.

Україна втрачає найважливіший ресурс — людей, переконана директор Інституту громадянської освіти НаУКМА.

«В Україні масовий відтік робочої сили. Багато людей їдуть закордон на навчання і там залишаються. Держава втрачає найважливіший ресурс — людей. Тут громадянам некомфортно, тому обирають інший паспорт», — зазначає експерт.

Читайте також: У Росії підготували неприємний «сюрприз» для бажаючих отримати паспорти РФ на Донбасі

Коли економічна ситуація зміниться, тоді питання подвійного громадянства не буде проблемою для України, вважає Людмила Зубрицька.

«Це потрібно узгоджувати законодавчо. Необхідно чітко розуміти, за яких умов людина може втратити громадянство України через два паспорти», — говорить експерт.

Натомість Андрій Вігірінський, політичний аналітик, наполягає на тому, що міграція, а особливо трудова, є абсолютно нормальним процесом.

«В Німеччину чи Францію їдуть громадяни Польщі, в Польщу виїжджають українці. Виникає питання: які умови проживання створює Україна, щоб сюди емігрували іноземці? Ми не бачимо цих процесів», — каже експерт.

Андрій Вігірінський підкреслює: громадянство — це не просто паспорт.

«Ви прагнете до стандартів, коли хочете набути громадянство іншої країни. Можливо, бажаєте захисту, безпеки, кращої якості життя», — додає експерт.

Нагадаємо, за даними Держслужби статистики РФ, кількість українців, які їдуть на заробітки до Росії, скоротилася втричі.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-03 23:50 :34