Новини » Політика 8 травня, 2019, 19:28
Паспорти РФ, видані в селах Покровське та Новошахтинськ, вважатимуть недійсними, – Тука
ZIK
ZIK

Всі паспорти Російської Федерації, які видають в окупованих районах Донецької і Луганської областей, вважаються недійсними. Також недійсними вважаються ті паспорти, які видані двома пунктами видачі в РФ – села Покровське та округу, а також Новошахтинськ й округу.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Він уточнив, що згідно з діючим законодавством, Україна не має права позбавляти соціальних виплат тих громадян окупованих територій, які отримали російські паспорти.

Зі слів заступника міністра, не можна позбавити цих людей і українського громадянства.

«Це не передбачено законодавством. Єдиний передбачений механізм виходу з українського громадянства – рішення комісії при Президентові. Тому, можливо, треба змінювати закон. Але це вже не компетенція Кабміну, а Верховної Ради», – пояснив Георгій Тука. 

Водночас він заявив, що український уряд уже готує санкції щодо деяких російських посадовців, які причетні до видачі паспортів Російської Федерації на Донбасі.

«Ці санкції – це звичайний механізм позбавлення права в’їзду та виїзду до та з території держави, яка застосовує санкції. Це позбавлення можливості використання майна й фінансових ресурсів, які знаходяться на території цієї держави», – зауважив Тука.

Заступник міністра додав, що уряд уже має певні прізвища, але вони носять закритий характер.

«Ми їх не оприлюднюємо», – повідомив Тука.

Він також уточнив, що український уряд визначив два пункти видачі, звідки паспорти будуть вважатися незаконними – села Покровське та Новошахтинськ Ростовської області РФ.

«Всі паспорти Російської Федерації, які видаються двома установами, усі вони вважаються недійсними. Підкреслюю, що всі без виключення. Не тільки мешканців окремих районів Донеччини й Луганщини, але й безпосередньо мешканців сіл Покровське й округу та Новошахтинськ та округу», – заявив Георгій Тука.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Україна вже звернулася до Радбезу ООН через видачу російських паспортів у ОРДЛО.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликає українських громадян на окупованих Росією територіях не приймати російські паспорти.

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 17:31 :15