Нацизм і комунізм: в Інституті нацпам'яті вказали, що об'єднує обидва режими

ZIK

Символіка, визначена в законі про засудження нацистського та комуністичного режимів, забороняється саме через те, що асоціюється з цими режимами.

Це зауважив начальник відділу правового забезпечення Українського інституту національної пам’яті Сергій Рябенко в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Сергій Рябенко підкреслив, що будь-які заборони щодо використання тієї чи іншої символіки можуть бути застосовані виключно на підставі закону. Також він відреагував на думку опонента щодо того, що закон про декомунізацію суперечить низці основоположних прав людини і громадянина.

«Розглянемо, наприклад, статтю 10 Конвенції з прав людини про вільне право на висловлення поглядів. Якщо спробувати у Європі висловити свою незгоду з Голокостом і баченням такої політики, то після цього ми побачимо дуже швидку реакцію та практику Європейського суду. І ні в кого не виникатиме питання, чому в цьому випадку стаття 10 Конвенції підлягає обмеженням щодо висловлення певних поглядів», – пояснив Сергій Рябенко.

Правозахисник нагадав, що тоталітарних режимів, від яких постраждала Україна, було два – нацистський і комуністичний.

«Якщо нацисти вчиняли злочин Голокосту щодо єврейського населення, то комуністичний режим так само проводив геноцид українського населення у формі Голодомору, до того ж на 10 років раніше, ніж це робили нацисти.

Так само, як Німеччина вчиняла злочин агресії щодо інших країн – напад на Польщу, анексія Чехословаччини, вторгнення у Францію та інше, так само комуністичний режим і Радянська Росія проводили окупацію української території. Так у чому ж різниця?» – запитує пан Рябенко.

Відтак, підсумовує представник Українського інституту національної пам’яті, та символіка, яка визначена в законі про засудження нацистського та комуністичного режимів, забороняється саме через те, що асоціюється з цими режимами.

«Щодо георгіївської стрічки, то починаючи з 2014 року, якщо згадати окупацію, анексію Криму та появу зелених чоловічків, то ними використовувалася саме георгіївська стрічка. Адже російська пропаганда дуже багато вкладала в «розкрутку» цього бренду ще з 2005 року», – зазначив Сергій Рябенко.

Нагадаємо, 8 травня Україна вшановує День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті за загиблими у Другій світовій війні.

У переддень 8-9 травня поліція нагадала про заборону «георгіївської» стрічки.

Loading...
Loading...
Loading...