live

Монополія Нафтогазу: в Інституті енергетичних стратегій побачили лише одного продавця газу

ZIK

Всі постачальники беруть газ в Нафтогазу, але в нас є компанія Укргазвидобування, і вона власник всього ресурсу, який видобувається в Україні. Тож ця компанія могла б продавати газ населенню.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Пан Корольчук вважає, що Нафтогаз як єдиний монополіст після підвищення ціни на газ отримує надприбутки, які не може освоїти.

«Мінекономіки казало, що з 2016 року додаткові кошти від підвищення ціни на газ підуть на збільшення видобутку газу, але цього не відбувається. Немає збільшення видобутку газу. Мене ця вся ситуація дивує. Куди вони мають скерувати ці гроші? Вони поповнюють відсотками чиїсь банківські рахунки. Є логіка в ціні на газ виключно тоді, коли ми будемо бачити, що решта суми дійсно йде на збільшення видобутку газу», – зазначив експерт.

За його словами, він очікує, що Президент Володимир Зеленський і нова Верховна Рада повернуться до питання, наскільки об’єктивна так звана ринкова ціна на газ. Зокрема він запропонував, щоб Укргазвибодування було присутнім на ринку і продавало свій газ.

«Давайте її випустимо на ринок і нехай вона продає газ населенню. Нехай Укргазвидобування скаже, яка ціна їм підходить – чи 8 тисяч гривень, чи 10 тисяч. А може їх влаштує 4,5 тисячі гривень?» – зауважив Корольчук.

До слова, компанія «Нафтогаз» спільно з урядом узгодила механізм, який дозволить не лише не збільшувати ціну на газ для населення, а ще й зменшити її до 8247 гривень за тисячу кубічних метрів від 1 травня 2019 року.

Нагадаємо, що НАК «Нафтогаз України» збільшив ціни на природний газ із 1 травня для промислових споживачів на 5,2-11,5%. Залежно від цих показників, Нафтогаз пропонує газ за ціною 6 299,00 – 6 948,00 грн/тис. куб. м (без ПДВ та витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).

Loading...