Новини » Політика 8 травня, 2019, 23:50
Концепція Великої вітчизняної надто вузька для України, – Аліна Шпак
ZIK
ZIK

Якщо говорити про Україна в контексті Другої світової війни, як учасника саме Великої вітчизняної, то як тоді бути зі Львовом, який бомбардували ще за два роки до того?

Про це в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK зазначила перша заступниця голови Інституту національної пам’яті України Аліна Шпак.

Вона наголосила, що День пам’яті та примирення в Україні повинен протиставлятися не перемозі у Другій світовій, а сучасному «пабєдобєсію» в Росії.

«Насправді, воно має дуже конкретні витоки з минулого. Це не нові речі, а логічне продовження того, що мало місце. Інститут національної пам’яті пропонує обговорити різні виміри Другої світової війни. У цих витоках є військові, а є цивільні, є ті, хто воювали в радянській армії, а є ті, що воювали в інших», – розповідає заступниця голови Інституту.

Крім того, наголошує вона, дуже важливо говорити і про єдину армію, яка по-справжньому воювала за державу Україна – Українську повстанську армію.

«Також треба говорити і про мільйони жертв цивільного населення та інші питання. Тому коли ми говоримо про різні аспекти Другої світової війни для України, ми починаємо розуміти, що концепція «вєлікай аттєчєствєннай» – занадто вузька», – переконана Алін Шпак.

З її слів, коли за концепцією Великої вітчизняної війни вона тривала з 22 червня 1941 по 9 травня 1945-го, то що тоді робити зі Львовом, який бомбардували 1 вересня 1939-го?

«Це не Україна? Це не складова Другої складової? Складова. Про неї треба говорити. Що тоді робити про ті події, які слідували за 9 травня? Про них не говорити? Ми не пропонуємо щось замінювати іншим, а лише говоримо, що потрібно підіймати дуже багато питань», – резюмувала перша заступниця голови Інституту національної пам’яті.

Нагадаємо, 8 травня Україна вшановує День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті за загиблими у Другій світовій війні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 13:57 :22