Новини » Політика 8 травня, 2019, 23:20
Княжицький: До 1965-го ніхто не святкував «великий День перемоги»

Раніше 9 травня зовсім не було святом. Очевидно, що всі раділи з того, що отримали перемогу над нацизмом, але сталінський режим тривав, і люди продовжували гинути.

На цьому наголосив народний депутат України Микола Княжицький в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

Микола Княжицький нагадав, що до 1965 року 9 травня було робочим днем і у цей день ніхто гучно не святкував.

«Я пам’ятаю своє дитинство – мій дід загинув під час Другої світової війни, а батько – був учасником разом зі своїми двома братами. І на 9 травня він не вдягав ордени, не виходив на паради, а просто наливав чарку і випивав за родичів та близьких, які загинули в цій війні. Тому раніше це зовсім не було святом. Очевидно, що всі раділи з того, що отримали перемогу над нацизмом, але сталінський режим тривав, і люди продовжували гинути», – визнав Княжицький.

Народний депутат впевнений, що питання не в даті, а як українці ставляться до цих днів.

«Акт про капітуляцію був підписаний 8 травня о 22.45, а оскільки різниця в часі із Радянським Союзом була 2 години, то в Москві це було вже 9 травня. Питання в тому, як ми до цього ставимося, саме тому Інститут національної пам’яті запропонував формат 8 травня – День пам’яті та примирення, а 9 травня – день перемоги над фашизмом», – зазначив пан Княжицький.

Натомість уже ідеологічним питанням є те, пояснює депутат, який із цих днів зробити вихідним. Оскільки 9 травня почало використовуватися Росією саме для антиукраїнської пропаганди.

«Ініціатором акції «Безсмертний полк» був мій дуже хороший давній знайоми із Томська журналіст Аркадій Майофіс. Він разом зі своїми колегами вирішили згадати тих людей, які загинули у цій війні – без політики та гасел. Але після цього у 2015 році Росія знищила цю акцію, а журналіст змушений був емігрувати до Ізраїлю.

Так, Росія фактично націоналізувала цю акцію – тепер вони ходять з портретами Сталіна, який до слова, до Другої світової війни був найближчим союзником Гітлера. Тому головне не в датах, а щоб ці дати не створювали штучного політично протистояння між людьми, які до цієї війни не мали жодного відношення», – підсумував Микола Княжицький.

Нагадаємо, 8 травня Україна вшановує День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті за загиблими у Другій світовій війні.

У переддень 8-9 травня поліція нагадала про заборону «георгіївської» стрічки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 17:52 :37