Новини » Політика 8 травня, 2019, 21:39
Інавгурація Володимира Зеленського: експерти розповіли, яких світових політиків варто очікувати
ZIK
ZIK

Уже менше, ніж за тиждень стане відомо, коли Україна матиме нового повноправного Президента. Саме 14 травня депутати планують призначити дату інавгурації Володимира Зеленського. У команді майбутнього Президента сподіваються, що врочистості відбудуться якомога швидше.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

«Інавгурація може відбутися 19 травня, як просив Володимир Зеленський. Він звертався до парламенту, але все може і затягнутися навіть до початку червня», – розповідає речник Зеленського Олександр Данилюк.

Однак, політики з досвідом не радять поспішати з інавгурацією.

«Фактор часу має значення. Зараз йде дискусія, наприклад, якщо 14 травня ВРУ затвердить дату 19 травня, то я можу сказати, що це дуже ускладнює можливість прибуття багатьох іноземних учасників тому, що в них є свої графіки, свої плани», – пояснює екс-віце-прем’єр Олег Рибачук.

Політик переконаний: інавгурація має дати новообраному президентові і всій країні чіткий сигнал, як нового голову держави сприймає світ.

Цілком імовірно, що до України завітає якщо не сам Дональд Трамп, то його перші заступники, каже міжнародний експерт Андрій Вігіринський.

«Станом на сьогодні доволі висока вірогідність прибуття принаймні віце-президента або керівника Державного департаменту США з офіційним візитом в Україну. Це високе визнання», – зазначив експерт.

Таке визнання здебільшого пов’язане з блискучим рівнем підтримки Зеленського. Саме висока легітимність новообранного Президента впливає на кількість гостей, певні експерти.

«Прибуття – це ж символічна річ, і вона важлива в тому числі для народу України. Коли прибувають високі люди з точки зору геополітики, люди, які займають серйозну позицію у світовій політиці і демонструють тим самим відданість українському народу і те, що президент, якого вони обрали, насправді не клоун, насправді не жартівник, а людина, яку визнає світ – це в тому числі момент піднесення внутрішній для нації в цілому», – каже Вігіринський.

Та якщо великих сумнівів щодо прибуття голів США чи ЄС нема, то як поведуть себе пострадянські країни – невідомо.

«Молдова, Білорусь, Грузія, Вірменія, Азербайджан, Узбекистан досі в зоні російського впливу», – пояснив Олег Рибачук.

Сам Володимир Путін новообранного Президента не привітав, однак Олександр Лукашенко навідатися на свято може.

«Цілком вірогідно й, мені здається, логічно, що мали би бути представники Білорусі тому, що це країна, яка щонайменше намагається публічно займати нейтральну позицію в конфліктних для нас питаннях», – певен Андрій Вігіринський.

Попри побоювання, що часу може не вистачити, в команді Зеленського зазначають: із багатьма лідерами країн уже попередньо домовилися. У МЗС тим часом кажуть: щойно стане відома дата інавгурації, відразу надішлють запрошення.

Нагадаємо, у ВРУ зареєстрували проект постанови, згідно з яким інавгурацію мають перенести на один день і провести 20 травня.

Ірина Зімен, «Перші про головне»

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 07:30 :58