live
Новини » Політика

Дату інавгурації Зеленського запропонували перенести на один день

У Верховній Раді зареєстрований третій проект постанови про дату інавгурації новообраного президента.

Так, законопроект зареєстрував народний депутат Віталій Купрій, який пропонує провести інавгурацію в понеділок, 20 травня, повідомляє Дзеркало тижня.

За словами депутата, 19 травня припадає на День пам’яті жертв політичних репресій. Тому інавгурацію необхідно перенести на інший день.

Володимир Зеленський вимагає у Верховної Ради проведення інавгурації 19 травня. Депутати зможуть прийняти рішення про дату її проведення в перший пленарний день 14 травня. Якщо постанова не набере голосів, то рішення про проведення інавгурації повинен прийняти особисто Андрій Парубій.

Раніше в Раді зареєстрували два законопроекти про проведення інавгурації 19 травня. Також під Радою запланований мітинг в підтримку проведення заходу у цей день. Проти складання присяги 19 травня вже висловилися голова Інституту Нацпам’яті Володимир В’ятрович та віце-прем’єр міністр Геннадій Зубко. За його словами, коли 14 травня інавгурацію призначать на 19-е, буде складно підготуватися до приїзду гостей і запланувати проведення двосторонніх зустрічей.

30 квітня ЦВК оголосила офіційні результати голосування. Інавгурація Володимира Зеленського, згідно з чинним законодавством, має відбутися не пізніше 3 червня.

 

Читайте більше новин на тему: Зеленський

Loading...