Новини » Економіка 399

Без зниження ціни на газ, – експерт з енергетичних питань заперечив заяви уряду Гройсмана

ZIK

Попри заяви прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та прес-служби НАК «Нафтогаз», зараз не існує офіційного документу, який би чітко визначив механізм розрахунку ціни на газ для населення, розпочинаючи з 1 травня цього року і до дати, коли буде запроваджено всі механізми закону про ринок природного газу.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт із енергетичних питань Геннадій Рябцев.

Пан Рябцев вважає, що зараз зарано говорити про те, що ціна на газ буде знижена.

«Підтвердженням цього є те, що 3 травня на сайті Міністерства енергетики з'явився проект постанови Кабінету Міністрів про внесення змін до постанови №293, яка передбачає якісь можливі механізми, відповідно до яких, може діяти Нафтогаз для того, щоб знизити ціну на газ для населення», – зазначив експерт.

Зокрема він зауважив: в Україні чомусь вважається, що для зниження ціну на газ для населення достатньо, аби один керівник прийшов до іншого і вирішив це питання. Так можна домовитись на базарі, а не на рівні держави. Також, на його думку, складається враження, що високопосадовці не розуміють, у чому полягають їхні повноваження і функції, що вони можуть робити, а чого не можуть.

«У державі існують певні процедури, які мають бути дотримані. І вони полягають у тому, що проект постанови має бути опублікований, обговорений всіма зацікавленими сторонами, після чого з внесеними правками він подається до державної регуляторної служби, потім розглядається урядовим комітетом, потрапляє до порядку денного засідання Кабміну, затверджується, і тільки після цього він набуває чинності. Але жодної з цих процедур, окрім оприлюднення, не було дотримано», – пояснив Рябцев.

До слова, компанія «Нафтогаз» спільно з урядом узгодила механізм, який дозволить не лише не збільшувати ціну на газ для населення, а ще й зменшити її до 8247 гривень за тисячу кубічних метрів від 1 травня 2019 року.

Нагадаємо, що НАК «Нафтогаз України» збільшив ціни на природний газ з 1 травня для промислових споживачів на 5,2-11,5%. Залежно від цих показників, Нафтогаз пропонує газ за ціною 6 299,00 – 6 948,00 грн/тис. куб. м (без ПДВ та витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).

Loading...
Loading...
Loading...