9 травня: в Інституті нацпам'яті заявили про неприйнятність формату РФ для України

ZIK

Формат гучного святкування 9 травня за російським зразком, де війну показують, як «веселу прогулянку від Москви до Берліна» і яку «можно повторить», не є прийнятним для України.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив начальник відділу правового забезпечення Українського інституту національної пам’яті Сергій Рябенко.

Сергій Рябенко не погодився з думкою, що дата 8 травня як Дня пам’яті та примирення «працює» на розкол українського суспільства.

«Святом як таким воно є на пострадянському просторі. У Європі дні пам’яті пов’язані із закінченням Другої світової війни і тієї частини Другої світової, яка тривала в Європі. Це здебільшого або 8 травня, або ті дні, які приурочені до звільнення чи вигнання нацистських окупантів із конкретної країни», – зазначив Сергій Рябенко.

З його слів, в Україні був запропонований формат відходу від святкувань за зразком, як це роблять у РФ.

«Формат гучного святкування за російським зразком, де війну показують, як таку собі веселу прогулянку від Москви до Берліна і що «можно повторить» щось, очевидно, це не є той формат, за яким мала б іти Україна», – переконаний гість програми.

Він переконаний, що натомість слід наголошувати, що йдеться про дні вшанування жертв і всіх учасників війни.

«Натомість варто було б говорити про те, що це є дні, коли ми вшановуємо всіх жертв і всіх учасників Другої світової війни, насамперед всіх українців, які боролися на фронтах Другої світової війни з нацизмом або постраждали від тоталітарних окупаційних режимів», – наголосив начальник відділу правового забезпечення Українського інституту національної пам’яті.

Нагадаємо, 8 травня Україна вшановує День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті за загиблими у Другій світовій війні.

«Саме в ці дні гранично ясно, що для країни побажання миру є найголовнішим. Миру всім нам! І Слава Україні!», – написав Президент України Петро Порошенко у Фейсбуці.

Сьогодні в Україні потрібно вшанувати всіх, хто боровся проти нацизму та загинув за Україну в роки Другої світової війни, – про це заявив переможець президентських виборів Володимир Зеленський.

У переддень 8-9 травня поліція нагадала про заборону «георгіївської» стрічки.

Як повідомляли, позафракційний народний депутат Андрій Денисенко пропонує перенести святковий неробочий день з 9 травня «Дня перемоги над нацизмом» на 8 травня – «День перемоги над нацизмом у Європі і День пам’яті та примирення».Loading...