Новини » Економіка 7 травня, 2019, 16:08
Зміцнення гривні триватиме до серпня, – економіст
ZIK
ZIK

В України є фундаментальний сезонний фактор щодо коливання ціни на національну валюту, зокрема, по відношенню до долара. Але в цілому на сьогоднішній день грошей достатньо. Ба більше, гривня буде укріплюватись до серпня.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив кандидат економічних наук Ілля Несходовський.

«На сьогодні в України є серйозні виплати. І для того, щоб їх погашати, ми пропонуємо достатньо вигідні облігації внутрішньодержавні позики під високі відсотки. Крім того, переважно, українські банки щось купують, але так само заходять і нерезиденти ззовні, які продають валюту і купують в гривнях облігації. Відповідно, через певний період вони назад вимагатимуть погашення своїх облігацій і знову закуповуватимуть валюту», – сказав Несходовський.

За його словами, якщо зараз вони створюють додаткову пропозицію валюти, то через певний період вони вже будуть створювати зворотній ефект. Так вже було рік тому, коли в Україні була суттєво незбалансована політика.

«Незбалансованість політики свого часу призвела до того, що різко виник попит на валюту і ми його, фактично, не могли погасити. Бо також у нас є фундаментальний сезонний фактор. Але в цілому на сьогоднішній день грошей є достатньо. Ба більше, гривня буде укріплюватись до серпня місяця», – вважає він.

На його думку, можливо, навіть матимемо ціну 26 гривень за долар. Але все залежатиме від того, як діятиме на ринку Національний банк і Міністерство фінансів України.

«Наприклад, якщо співпраця з Міжнародним валютним фондом  буде продовжена, то у нас в принципі, достатньо грошей. Щоправда, можливо, треба буде вийти на наші зовнішні ринки для того, щоб запропонувати ті ж самі євробонди, що є, звичайно, набагато дорожче, ніж ті гроші, які сьогодні нам пропонує МВФ. Але все ж таки певної суми грошей на сьогоднішній день нам не вистачає для того, щоб погасити наше зовнішнє зобов’язання», – наголосив Несходовський.

Нагадаємо, директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард наприкінці квітня поспілкувалась з Петром Порошенком телефоном, подякувала йому за тісну співпрацю, під час якої Україна «успішно повернулася до макростабільності та зростання» після глибокої економічної кризи 2014–15 років.

Також на початку травня посли країн «Великої сімки» та представники МВФ під час зустрічі з керівництвом Національного банку України висловили стурбованість рішеннями українських судів щодо націоналізації «Приватбанку».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 08:47 :35