live

Юрій Луценко прокоментував неявку Петра Порошенка на допит

Генеральний прокурор України Юрій Луценко. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що президент Петро Порошенко готовий дати свідчення у справах про події Революції Гідності в будь-який час, коли у нього не заплановані офіційні заходи.

Він підкреслив, що слідчі повинні узгоджувати з Порошенком графік допитів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Я знаю позицію президента: він готовий ще раз повторити свої свідчення в якості свідка про події на Майдані, в яких він брав участь і які йому відомі. Якщо це допоможе, нарешті, на п’ятий рік слідства (Сергію) Горбатюку завершити справи, які чекає суспільство, то президент повторно дасть свідчення, які від нього вимагають слідчі», – сказав генпрокурор.

Він нагадав, що слідчі з департаменту спецрозслідування допитували Порошенка минулого року на території Адміністрації Президента.

«Чому вони не взяли у нього підпис (під протоколом допиту – ред.)? Для мене це загадка. Чому Горбатюк згадав про це через рік – для мене не загадка, тому що він так болісно реагує на критику з боку глави держави і таким адміністративним шляхом хоче йому «віддячити»... Тому, мені здається, Горбатюк в даному випадку просто годує своє его, а не домагається справедливості», – зазначив він.

Раніше повідомлялося, що Петро Порошенко не прийшов на допит, пов’язаний зі справою про злочини проти учасників Революції Гідності.

Як заявив начальник управління спецрозслідування Генпрокуратури Сергій Горбатюк, Порошенка повинні були допитати, зокрема, про події 18 лютого 2014 року.

Він пояснив, що допит Порошенка, який відбувся 2,5 роки тому, досі не отримав процесуального статусу, оскільки президент не підписав протокол.

Горбатюк також додав, що ГПУ має намір ініціювати силовий привід Порошенка на допит після припинення президентських повноважень.Loading...
Loading...
Loading...