Вищий антикорупційний суд очолила Олена Танасевич

Олена Танасевич. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Судді Вищого антикорупційного суду під час зборів у вівторок, 7 травня, з третьої спроби обрали головою суду Олену Танасевич.

За Олену Танасевич проголосували 23 судді, за Ольгу Саландяк – 10. Водночас 5 суддів не віддали свої голоси за жодного кандидата, передає Укрінформ.

Таким чином, Олена Танасевич працюватиме головою суду протягом трьох років.

Як повідомлялося, суддям ВАС не вдалося з першої спроби обрати голову. Після підрахунку результатів таємного голосування виявилося, що ніхто з кандидатів не набрав необхідної кількості голосів. Зокрема, за Олену Танасевич віддали голоси 15 суддів, за Олега Павлишина – 14, за Маркіяна Галібалу – 9.

Водночас кандидат має набрати не менше 20 голосів суддів із 38-ми.

У зв’язку з цим головуючий на зборах суддів Віктор Маслов поставив питання про повторне голосування. Для цього повторно внесли на голосування кандидатури суддів, що набрали найбільше голосів – Олени Танасевич і Олега Павлишина.

Під час другої спроби за Танасевич віддали свої голоси 16 суддів, за Павлишина – 15 суддів. Водночас 7 суддів не підтримали жодного кандидата.

Як повідомлялося, у вівторок, 7 травня, в Києві розпочалися збори суддів Вищого антикорупційного суду. У порядку денному – обрання голови і заступника ВАС, а також визначення персонального і кількісного складу слідчих суддів та їх професійна спеціалізація.

Також має бути затверджена дата початку роботи Антикорупційного суду.

Маркіян Галабала розповів, що Вищий антикорупційний суд зможе розпочати роботу не раніше, ніж через чотири місяці, тобто у серпні-вересні поточного року. Суддя пояснив, що стільки часу потрібно для обладнання спеціальної кімнати, де слідчі судді будуть надавати санкції для проведення слідчих дій.

Loading...