Виклик Порошенка у ГПУ є суто протокольним кроком, – Гладких

ZIK

Імовірно, ситуація, яка виникла з вимогою до Президента України Петра Порошенка з’явитися в Генеральну прокуратуру і підписати нарешті протокол допиту як свідка, не матиме правових наслідків. Адже це є суто протокольним кроком.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив політолог Валентин Гладких.

«Людина, яку зараз звинувачують у порушенні вимог чинного законодавства, сьогодні приводить до присяги суддів Верховного суду, які мають встановлювати законність тих чи інших дій. І мені здається, що саме в такій колізії перебуває і вся держава Україна, принаймні, останні п’ять років», – сказав Гладких.

Він вважає, що якби пересічний українець відмовив Генеральній прокуратурі у запрошенні, це мало б юридичні наслідки. 

«Я раджу зробити експеримент і не прийти за запрошення Генеральної прокуратури. Можу точно зазначити, що ви відчуєте на собі всі можливості цієї структури. Бо коли говорять про те, що ситуація з ігнорування запрошення до ГПУ є чимось незначущим, то треба усвідомлювати, що будь-яка людина, яка потрапляє в лещата українського правосуддя або правової системи, перетворюється на персонаж твору Кафки, де система просто перемелює її. Звичайно, якщо це пересічний громадянин України, а не президент чи хтось з високопосадовців», – прокоментував він.

Читайте також: Юрій Луценко прокоментував неявку Петра Порошенка на допит

Він також наголосив, що ситуація з вимогою до Президента з’явитися в Генеральну прокуратуру і підписати нарешті протокол допиту, навряд чи буде мати за собою якісь далекосяжні політичні чи правові наслідки.

«Запрошення Порошенка в ГПУ є суто протокольним кроком, коли людина мусить прийти і підписатись. Але зневага навіть до цього кроку в дрібницях також характеризує рівень правової і політичної культури людини, яка п’ять років виконувала функцію президента України, що дуже показово. Хоча мені б не хотілося, щоб ми роздмухували ситуацію і казали, що почалося якесь переслідування Порошенка чи його хтось, кудись притягає. Наразі йдеться лише про те, що людина має дотриматись протоколу і поставити свій підпис допиту як свідка, який було проведено раніше», – додав Гладких.

До слова, сьогодні нові судді Верховного суду склали присягу. На церемонії був присутній президент України Петро Порошенко, який також був запрошений 7 травня на допит до Генеральної прокуратури.

Нагадаємо, начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк сьогодні заявив про те, що у своїх виступах Президент Петро Порошенко наголошував, що продовж п’яти років своєї каденції відстоював верховенство права. Однак, сьогодні він так і не з’явився на допит у ГПУ, тож це демонструє, як нині чинний Гарант Конституції насправді ставиться до верховенства права в Україні.

Окрім того, начальник Департаменту спецрозслідувань повідомив: слідчих у цій справі цікавлять події не якогось одного дня, а, починаючи з листопада 2013-го до лютого 2014-го років.

Натомість, Генпрокурор Юрій Луценко заявляє про інформаційні атаки на нього з боку команди новообраного президента Володимира Зеленського через кримінальне провадження на Олександра Данилюка. Та додав, що президент Петро Порошенко готовий дати свідчення у справах про події Революції Гідності в будь-який час, коли у нього не заплановані офіційні заходи.Loading...