Новини » Політика 7 травня, 2019, 12:15
Військовий експерт оцінив кандидатуру можливого міністра оборони
ZIK
ZIK

Міністром оборони України не обов’язково повинна бути людина з військовим званням. Адже, як показує практика закордонних колег, дуже часто цивільний може зробити більше.

Про це в ефірі програми «Гра у класику» на телеканалі ZIK говорив директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.

«Безумовно, заміна міністра оборони цивільною людиною є виправданим кроком, адже прийшла нова влада і міністр оборони якраз і має її також представляти. Також я невпевнений, що така людина повинна бути зануреною у військові тонкощі. Адже сучасний міністр оборони має бути політиком та менеджером», – сказав Бадрак. 

Саме таким в Україні, за його словами, зараз є і можливий кандидат на посаду керівника Міноборони народний депутат від партії «Самопоміч» Олексій Скрипник.

Він наголосив, що Скрипник є одним з успішних менеджерів України, який працює із західними військовими фахівцями. І він не робив таємниці, що хоче себе проявити.

«Я порівнюю його обізнаність рівня квітня 2014 року і квітня 2019 року, то це дві різні людини. Він повністю володіє ситуацією. Звісно, є певні нюанси наївності цивільної людини, яка йде всередину військового відомства. Наприклад, Валерій Шмаров з подібними обставинами не впорався, бо генералітет його «з’їв», – прокоментував Бадрак. 

На його думку, порівнювати психотипи Шмарова і Скрипника не варто, бо вони є абсолютно різними людьми. Адже Скрипник є більш гнучкою людиною і ситуація зараз інша. Також все буде залежати від того, кого призначать на посаду керівника Генерального штабу.

«Одним із перших завдань буде врегулювати конфлікти між відомствами, аби між ними було повне взаєморозуміння. Бо якщо говорити про можливого керівника Генштабу, то тут мені важче щось сказати. Але, гадаю, що Хомчак може бути одним із кандидатів. Хоча в багатьох експертів на язиці крутяться прізвища нових осіб, таких як Забродський чи Наєв. Але я невпевнений, що саме зараз треба призначати саме їх», – наголосив військовий експерт.

У будь-якому разі, на його думку, зараз не варто занадто експериментувати із призначенням людей на посади в оборонну сферу, адже це дуже відповідально.

«В нинішній ситуації не вийде не експериментувати. Зараз треба або звертатися до старих кадрів, або ризикувати і робити ставку на нових людей.  Мені видається, що нова влада обере мікс, але на ключові посади, особливо пов’язані із системою безпеки, оборонним потенціалом і війною, все ж, найімовірніше, будуть обрані інші обличчя», – додав Бадрак.

Нагадаємо, політичний консультант Володимира Зеленського Дмитро Разумков раніше говорив про те, що у команді Володимира Зеленського вважають, що начальником Генштабу повинен бути військовий, який пройшов відповідну школу і займав певні посади. Тобто, це має бути людина з системи. Також він наголосив, що у їхній концепції оборони держави є чотири складові – дипломатична, економічна, інформаційна та військова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 12:00 :41