Новини » Політика 7 травня, 2019, 16:40
Відомий журналіст заявив про переслідування через публікацію матеріалів щодо високопосадовця поліції

Журналіст, викладач КНУ ім. Шевченка, президент Академії української преси Валерій Іванов заявив про безпрецедентний випадок переслідування його родини з боку поліції через професійну діяльність. Йдеться про розслідування, яке провів його син Денис Іванов і яке стосувалося критики діяльності високопосадовців Нацполіції, і, зокрема, заступника начальника Головного слідчого управління Нацполіції Євгена Шевцова.

Про це він повідомив на своїй Фейсбук сторінці.

Як стверджує Валерій Іванов, його син підготував ряд критичних матеріалів, які стосувалися посадовців МВС. Зокрема, учасника конкурсу на посаду в ДБР заступника начальника Головного слідчого управління Нацполіції Євгена Шевцова.

Після цього розпочалося кримінальне переслідування Денис Іванов з боку органів Нацполіції.

Сам Денис зараз перебуває за кордоном, то ж сьогодні зранку поліція прийшла з обшуком в будинок його батьків. Також було заарештовано рахунки Валерія Іванова, на які надходили грантові кошти.

«Зараз у мене вдома проводиться обшук. У це неможливо повірити, але в постанові на обшук я звинувачений в тому, що перебуваю в складі організованого злочинного угруповання, яке незаконно збирає відомості про людей з метою отримання викупу!», – написав Валерій Іванов.

Денис Іванов у дописі на Фейсбук стверджує, що до нього з обшуком з поліції прийшли ще у січні цього року. В першу чергу вони цікавились розслідуванням щодо Євгена Шевцова. Вимагали розкрити імена замовників і погрожували.

«У січні 2019 роки до мене в офіс і в квартиру прийшли з обшуками у справі якогось Зайця, який проходить у справі про вимагання грошей у Шевцова і про якого я вперше дізнався з постанови на обшук. Протягом тижня після обшуку зі мною зв’язався посередник Шевцова. Суть його пропозиції полягала в тому, щоб ми дали свідчення і розкрили імена «замовників розслідувань» і авторів публікацій в групі ACAB. У разі відмови Шевцов обіцяв вдарити в декількох напрямках», – написав Денис Іванов.

Свою позицію щодо інциденту висловив голова НСЖУ Сергій Томіленко і закликав правоохоронців розібратися в ситуації та припинити переслідування журналістів через професійну діяльність.

«Національна спілка журналістів України засуджує обшуки у родині нашого авторитетного колеги, президента Академії української преси, члена НСЖУ Валерий Иванов! Аби помститися синові Денису, який наразі перебуває за кордоном, сумнівна публіка в погонах обрала за жертв батьків – Валерія та Тетяну Іванових.

Закликаємо керівництво МВС та Нацполіціі відповідально поставитися до аргументованих заперечень, які уже надавав наш колега та його адвокат. І вимагаємо припинити свавільний тиск на людину з достойною репутацією», – написав Сергій Томіленко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 16:58 :34