live

Суд на 31 травня переніс розгляд продовження арешту Савченко та Рубану

ZIK

Броварський районний суд Київської області переніс розгляд справи щодо продовження арешту Надії Савченко та Володимира Рубана на 31 травня. Адвокати Рубана не з’явились на сьогоднішнє засідання, а Савченко заявила, що захисники не отримували жодних відповідних клопотань від прокуратури.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» в ефірі телеканалу ZIK.

На засідання суду Надія Савченко з’явилась у піднесеному настрої та в компанії чотирьох адвокатів. Другому підозрюваному – Володимиру Рубану – пощастило менше. Його захисники на засідання не встигли. Надія наголошувала, що слухання варто перенести. Однак прокурори були непохитними, мовляв, справа – термінова.

«Просимо відкласти засідання на сьогодні і призначити безплатного захисника для Рубана Володимира Володимировича», – клопотав прокурор Олександр Банник.

Та від безплатного захисника Рубан відмовився. Савченко ж вибухала гнівом, заявляла, що на волі – другий тиждень і ні від кого не переховується, ходить на роботу у Верховну раду. Часом навіть сама навідується до прокуратури.

«Жодного разу прокурори не відповіли на мої заяви. Прошу їх вийти і задати питання, які в них до мене є», – обурювалась Савченко.

До того ж, за її словами, про терміновість справи захисники Володимира Рубана не знали. Окрім того, прокурори ще й не вручали їм відповідних клопотань.

Зрештою суддя підтримав підозрюваних – засідання перенесли на 31 травня. Після завершення слухання прокурори таки вручили документи з підозрами.

«Це звинувачення пусте, без жодного доказу, без жодних наданих матеріалів, які йдуть у додатках, що доводять слова прокурорів», – відреагувала Савченко на клопотання.

Натомість Рубан спочатку намагався втекти від прокурорів і навідріз відмовився брати клопотання.

Надію Савченко та Володимира Рубана підозрюють у державній зраді. За версією ГПУ, вони планували криваві теракти у центрі Києва. Підозрювані не заперечують, що про вбивства говорили, утім робити їх насправді наміру не мали.

16 квітня Броварський суд Київської області ухвалив звільнити з-під варти Володимира Рубана та Надію Савченко просто в залі судових засідань.

Марьям Ель Хассан Алі, «Перші про головне»

 

Loading...
Loading...
Loading...