Новини » Політика 7 травня, 2019, 12:31
Студент КПІ профінансував кампанію кандидата у президенти майже на мільйон
Олександр Соловйов. Фото: rozumna-sila.org
Олександр Соловйов. Фото: rozumna-sila.org

Студент-зварювальник з КПІ Нікіта Муковоз перерахував 894 тисячі гривень у виборчий фонд кандидата в президенти Олександра Соловйова.

Про це повідомляє ЧЕСНО.

Окрім студента, виборчу кампанію Олександра Соловйова фінансували ще й люди з Луганська та Києва.

Є підстави вважати, що Соловйов був технічним кандидатом на користь Юлії Тимошенко.

«Щодо цих виборів часто кажуть про вирішальну роль на них молоді. Так, студент-зварювальник з Київського політехнічного інституту Нікіта Олексійович Муковоз не просто голосував на виборах, а й профінансував президентську кампанію одного з кандидатів. Він переказав у виборчий фонд голови партії «Розумна сила» Олександра Соловйова 894 тисячі гривень. У відкритих джерелах нам не вдалося знайти жодної іншої людини з такими самими прізвищем, ім’ям і по батькові, тому є всі підстави вважати, що на кампанію Соловйова надав кошти саме цей студент», – йдеться у повідомленні.

Там додали, що на контакт Муковоз не виходив. А коли журналісти написали йому в Telegram, то видалився з месенджера.

894 тисячі гривень від студента – це 8% внесків фізосіб у виборчий фонд кандидата Соловйова. Офіційно під час передвиборчої кампанії цей політик витратив 8,5 мільйона гривень на агітацію та ще 2,5 мільйона на заставу за реєстрацію.

«Попри солідний розмір виборчого фонду, за Соловйова проголосували лише 5340 осіб. Отже, на залучення одного голосу кандидат віддав понад 2 тисячі гривень», – додають там.

Згідно з офіційною біографією, екс-кандидат у Президенти Соловйов з 1998-го до 2015 року будував кар’єру в правоохоронних органах. Із 2000-го протягом 5 років працював у податковій міліції на Донеччині. Потім перейшов на роботу до МВС, де розслідував далі економічні злочини. Найвища його посада – заступник начальника управління – начальник відділу Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

У центральних медіа про нього вперше заговорили в червні 2018 року. Тоді лунали звинувачення в тому, що партію «Розумна сила», яку очолює Соловйов, фінансують з Росії. У самій партії це заперечували. У вересні 2018 року Соловйов із соратниками їздив на тимчасово окуповані території Донбасу підписувати «Народну декларацію про мир».

Найбільше коштів на виборчий рахунок Соловйова (2,16 мільйона гривень) переказало подружжя – Ольга й Сергій Гнутови. 2017 року Гнутова працювала головним спеціалістом відділу з питань банкрутства Управління юстиції в Луганській області. Разом із чоловіком за 2017 рік вона задекларувала менш ніж 40 тисяч гривень доходу. Торік Сергій Гнутов продав свій автомобіль прокурору ГПУ Юлії Паршутіній.

Читайте більше новин на тему: Вибори-2019

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-27 19:43 :34