Новини » Політика 7 травня, 2019, 7:41
Стало відомо, хто претендує на главу і заступника керівника Антикорупційного суду, – джерело
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Сьогодні, 7 травня, судді Вищого антикорупційного суду зберуться для обрання голови й заступника ВАС та визначаться з датою початку своєї роботи. Стало відомо, хто претендує на ці посади.

Про це повідомила LIGA.net з посиланням на інформоване джерело у відповідних колах.

За словами співрозмовника, сьогодні відбудуться збори суддів антикорсуду, на яких повинні визначити дату початку роботи цього органу, а також обрати главу і заступника голови суду.

Керівництво антикорсуду оберуть шляхом таємного голосування; для обрання необхідна підтримка кандидатури мінімум 20 суддями з 38 всього складу.

На посаду голови Вищого антикорупційного суду претендують Олег Павлишин та Олена Танасевич.

На посаду заступника голови суду претендує також двоє: Віктор Маслов і Євген Крук.

Олег Павлишин до призначення в антикорсуд з 2002 року працював суддею Апеляційного суду Львівської області. У 1990-х він працював в правоохоронних органах, а з 1994 року був суддею Городоцького райсуду Львівської області.

Олена Танасевич раніше працювала суддею Печенізького райсуду Харківської області. Вона закінчила харківську юракадемію, а присягу судді прийняла в 2012-му.

Віктор Маслов був суддею Тростянецького райсуду Сумської області. Його батько на момент призначення був заступником голови Апеляційного суду області, брат працював в облуправлінні СБУ, а дружина брата – в прокуратурі. Громадські організації вважають Маслова недоброчесним через занадто низьку вартість задекларованого автомобіля Daewoo Matiz 2013 року.

Євген Крук з 2006 року займався адвокатською діяльністю.

7 червня 2018 року Рада прийняла закон про антикорсуд: «за» проголосували 315 нардепів. Президент незабаром підписав цей закон.

6 березня 2019 року було оголошено переможців конкурсу в судді антикорсуду.

11 квітня було видано указ Президента України Петра Порошенка про призначення суддів Антикорупційного суду, які у той же день прийняли присягу.

Як розповів у коментарі для ІА ZIK Директор Львівського територіального управління НАБУ Тарас Лопушанський, строки запуску ВАКС наразі не обумовлені чіткою датою, а день початку його роботи визначається рішенням зборів суду, які скликаються не пізніше ніж через тридцять календарних днів з дня призначення суддів. Таким чином, день початку роботи Вищого антикорупційного суду буде визначено протягом місяця від 11 квітня, тобто від дня складання присяги суддями.

А вчора стало відомо, що розпорядженням в.о. ВАКС Олега Павлишина 7 травня було скликано збори суддів для обрання керівництва суду, визначення дати початку роботи та вирішення основних організаційних питань.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 10:10 :35