Середню зарплату в Україні порівняли з платнею у Польщі, Чехії, Росії та Білорусі

ZIK

Середня зарплата українців – 10 тисяч гривень. А це у три рази менше, ніж у Польщі, у 3,5 раза менше, ніж у Чехії, у 1,7 раза менше, ніж у Росії і навіть у 1,5 раза менше, ніж у Білорусі. Тобто рівень зарплат показує, що Україна й українська економіка перебувають у дуже поганому стані.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Віктор Скаршевський.

Економіст зазначив, що середня зарплата в Україні – не дуже репрезентативний показник економічного росту, адже стосується він лише 7 мільйонів працюючих, а реально в Україні налічується близько 16 мільйонів працюючих людей.

«Це не показник і через те, що в структурі доходів українців зарплата займає лише 45%. Інші доходи – соціальна допомога та доходи з бізнесу. Тому якщо ми хочемо подивитися динаміку доходів населення, потрібно розглядати загальні доходи.

А от тут починається проблема. Бо якщо порівнювати з 2013 роком, то доходи населення, враховуючи інфляцію, знизилися на 12,5%. При цьому реальна зарплата зросла на 6%. Тобто в порівнянні з 2013 роком українські громадяни збідніли», – заявив Віктор Скаршевський.

Рівень пенсій з урахуванням інфляції, за словами економіста, в порівнянні з 2013 роком, знизився аж на 30%.

А щодо прожиткового мінімуму, додав Скаршевський, він також знизився в 2 рази.

«Тому ось вам реальна економічна ситуація в Україні», – акцентував експерт.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України спрогнозувало, яку зарплату отримуватимуть українці до 2021 року.

Loading...