Новини » Економіка 7 травня, 2019, 1:10
Росія має збільшити прокачування нафти через недопоставки у квітні, – Укртранснафта

Російська Федерація має збільшити прокачування нафти в наступні звітні періоди до кінця цього року в рахунок недопоставлених у квітні обсягів через зіпсовану хлоридами нафту.

Про це повідомили у прес-службі АТ «Укртранснафта», передає Укрінформ.

«У постачальника нафти є зобов’язання перед споживачами. В даному випадку ми говоримо про прокачування нафти на три НПЗ (в Угорщині, Словаччині та Чехії) через територію України. Зараз у нафтових компаній недовиконано плани поставки нафти, які їм потрібно виконати. Тому ми розраховуємо, що недопоставлені обсяги будуть наверстані за рахунок збільшення перекачування нафти в наступні звітні періоди до кінця цього року», – повідомили в Укртранснафті.

Як повідомлялося, АТ «Укртранснафта» пізно ввечері 25 квітня вимушено призупинило транзит нафти магістральним нафтопроводом «Мозир-Броди» (МН «Дружба»). Таке рішення компанія ухвалила, зокрема, керуючись угодою про надання послуг з транспортування нафти територією України. Відповідно до умов цього договору, Укртранснафта має право зупинити прийом російської нафти, якщо сировина не відповідає якісним показникам.

Іншою причиною призупинення транзиту була відмова європейських партнерів приймати нафту на приймально-здавальних дільницях «Будковце» (Словаччина) та «Фенешлітке» (Угорщина).

Перші повідомлення про неякісну нафту з нафтопроводу «Дружба» з’явилися 19 квітня від концерну «Білнафтохім». Він повідомляв про 10-25-разове перевищення допустимих показників частки органічних хлоридів. Російська «Транснафта» визнала відхилення в якості, а Міненерго РФ заявило, що проблеми мають «технічний характер». 22 квітня неякісна сировина досягла європейських і українських НПЗ.

Повідомлялося, що якісна нафта з Росії надійде на пункти здачі на території ЄС орієнтовно 18 травня.

У ЗМІ повідомлялося, що Укртранснафта оцінює недоотриману тижневу виручку під призупинення транзиту нафти в 1 млн євро.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 02:01 :55