Новини » Світ 7 травня, 2019, 18:07
Орбан не хоче підтримувати кандидата від ЄНП на посаду президента Єврокомісії

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відмовився підтримувати Манфреда Вебера, який є кандидатом Європейської народної партії на пост президента Єврокомісії.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Politico.

Орбан розкритикував обіцянку Вебера не погоджуватися на посаду президента Єврокомісії, якщо його успіх залежатиме від підтримки правлячої партії Угорщини «Фідес».

Вебер є провідним кандидатом ЄНП, яка в березні відсторонила «Фідес» через проблеми з верховенством закону в Угорщині. Орбан, чия партія має тісні зв’язки з баварським Християнським соціальним союзом Вебера, спочатку підтримав кандидатуру німця.

В кінці березня, відповідаючи на питання, що він робитиме, якщо йому знадобляться голоси «Фідес», Вебер сказав: «Я не вступлю на посаду, тому що я не хочу бути обраним крайніми правими...Я хочу ясно дати зрозуміти, що центр є домінуючою силою, а не окантовкою».

Угорський лідер заявив, що коментарі Вебера означають, що він більше не може підтримувати його кандидатуру.

«Якщо хтось ображає країну, то прем’єр-міністр цієї країни не може підтримати кандидатуру такої людини. Ми шукаємо відповідного кандидата», – сказав Орбан.

В ЄНП дали зрозуміти, що вплив Орбана перебільшений. «Манфред Вебер не був би першим президентом Комісії, обраним без голосів «Фідес», – сказав представник групи, зазначивши, що угорський лідер не голосував за Жан-Клода Юнкера в 2014 році.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 12:32 :23