Новини » Світ 7 травня, 2019, 18:33
Нафтогаз поскаржився Єврокомісії на Газпром

Єврокомісія отримала правову скаргу від групи Нафтогазу на дії Газпрому. Там йдеться про порушення правил конкуренції на європейському газовому ринку.

Про це повідомив речник Єврокомісії у відповідь на письмовий запит, передає Укрінформ.

«Ми отримали позов від Нафтогазу та будемо його опрацьовувати за стандартною процедурою» – йдеться у відповіді Єврокомісії.

Додамо, Нафтогаз 6 травня подав скаргу до Європейської комісії на антиконкурентні дії російського Газпрому на європейському газовому ринку. Про це За словами виконавчого директора групи Нафтогаз Юрія Вітренка, у скарзі, зокрема, у документі йдеться, що Газпром завдяки Північному потоку – 2, блокуванню віртуального реверса, контролю над компаніями на європейському ринку газу, Газпром зловживає своїм домінуючим становищем та обмежує конкуренцію.

Вітренко вважає, якщо антиконкурентні дії Газпрому вдасться зупинити, «ми збережемо для України доходи від транзиту газу». Він нагадав, що відсутність транзиту газу означатиме втрату 4 відсотків ВВП і економічний спад вже у 2020 році.

Читайте також: У Нафтогазі запевняють, що скарга на Газпром не дасть РФ «накручувати» ціни в Європі

Нинішній контракт між українським Нафтогазом та російським Газпромом щодо транзиту газу діє до кінця 2019 року.

Єврокомісія має намір ще до початку літа скликати тристоронню зустріч з представниками України і Росії для обговорення питання транзиту газу територією України і пропонує розглянути укладення транзитного контракту принаймні на 10 років. Україна під час газових переговорів, що відбудуться, очікувано, наприкінці травня, запропонує Газпрому забронювати потужності для транзиту її територією 60 млрд кубометрів газу на рік.

Додамо, Північний потік-2 збудували майже наполовину: прокладають вже у російських водах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 12:58 :38