МОЗ: Тютюнові пристрої для нагрівання шкідливі для здоров’я

Системи для нагрівання тютюну IQOS. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Агенція з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) при Міністерстві охорони здоров’я і соціальних служб США цьогоріч дозволила продаж нової системи для нагрівання тютюну на ринку своєї країни. У МОЗ України прокоментували цей дозвіл, а також пояснили, чому цей інноваційний тютюновий пристрій не є безпечним для здоров’я.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

FDA дозволило продаж нової системи для нагрівання тютюну IQOS на території США, однак із жорсткими обмеженнями, які застосовуються до всіх тютюнових виробів. Ці нові пристрої повинні мати відповідне маркування, як на пачках сигарет, а реклама продукту – заборонена, і не тільки стіків, а й усіх компонентів системи, також заборонено продаж їх неповнолітнім. Більше, виробника зобов’язали інформувати FDA про плани з маркетингу заздалегідь, а FDA залишило за собою право відкликати своє рішення в разі порушення встановлених вимог.

«FDA не визнала, що куріння тютюнового виробу для нагрівання безпечніше для здоров’я, оскільки не вистачає достовірних даних. Про це мова йшла два роки тому, коли компанія-виробник тільки подала запит на дозвіл продавати свій продукт на території США. Відтоді рішення не змінилося», – пояснили у Міністерстві охорони здоров’я.

Українське відомство наголошує, що стіки для нових систем куріння також містять тютюн і викликають не меншу залежність, ніж куріння звичайних сигарет. Перехід на стіки не допомагає відмовитися від звичайного куріння, а незалежних досліджень впливу на здоров’я, в тому числі – в довгостроковій перспективі, – недостатньо.

Нагадаємо, що в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун раніше пояснювала, чому куріння електронних сигарет таке ж шкідливе, як і звичайних.

Loading...