Новини » Політика 7 травня, 2019, 20:35
Кому вигідні дочасні парламентські вибори, – нардеп та екс-голова ОДА посварились через Зеленського
ZIK
ZIK

Дочасні парламентські вибори вигідні насамперед Блоку Петра Порошенка та новообраному Президенту України Володимиру Зеленському.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявила голова Луганської ОДА в 2014 році Ірина Веригіна.

«Але ми не бачимо команди Зеленського, ми не бачимо, кого він буде пропонувати і на посаду Генерального прокурора, і на посаду голови СБУ, і на посаду міністра закордонних справ. І взагалі, ми не бачимо плану Володимира Зеленського, куди буде рухатися країна. Тому все залежить ще від інавгурації – коли вона відбудеться. Зараз обговорюється те, що буде або 19-го, або 28, і якщо вона відбудеться 28-го, то підстав для розпуску Верховної Ради не буде. Якщо вона буде раніше, то можливий розпуск ВРУ», – зазначила Ірина Веригіна.

Вона зауважила, що у Володимира Зеленського є можливість поставити свої 10 законопроектів на голосування і подивитися, чи знайде він із ВРУ цього скликання якесь порозуміння.

«Це все у руках новообраного Президента. Але все ж, у нас парламентсько-президентська республіка, і саме те, коли відбудеться інавгурація, залежить від наших парламентарів», – додала Ірина Веригіна.

Водночас нардеп від БПП Олег Барна зауважив, що він не готовий підтримати пропозицію Володимира Зеленського щодо дати інавгурації 19 травня. Він не погодився зі співрозмовницею, зауваживши, що не чув жодної заяви від імені БПП щодо вигоди від проведення дочасних виборів.

На його думку, дострокові парламентські вибори за кілька місяців до чергових не мають жодної політичної та економічної доцільності для держави. Натомість парламентар вбачає вигоду від такого кроку для кланово-олігархічної системи, яка хоче отримати повноту влади в країні, наголосив він, додавши, що Володимир Зеленський – «несамостійна особа».

Як повідомляли, інавгурація Володимира Зеленського повинна відбутися не пізніше 2 червня.

У ВРУ зареєстрували проект постанови «Про проведення урочистого засідання ВРУ, присвяченого складенню присяги українському народові новообраним Президентом України (19 травня 2019 року)».

Після зустрічі з головою ВРУ Андрієм Парубієм і народними депутатами 4 травня Володимир Зеленський заявив, що дата урочистого засідання ВРУ, на якому має відбутися його інавгурація, стане відома на засіданні парламенту 14 травня.

Володимир Зеленський написав листа на ім’я голови ВРУ Андрія Парубія щодо призначення дати інавгурації. У листі йдеться про те, що «в умовах зовнішньої агресії для нашої країни надзвичайно важливо уникнути «вакууму влади» та запропоновано провести урочисте засідання 19 травня.

Додамо, на думку керівника Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, дата інавгурації 19 травня вкрай невдала, бо припадає на День пам’яті жертв політичних репресій.

Читайте більше новин на тему: Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 13:49 :26