Кокаїн у будівельній фарбі: одеські митники обламали кайф колумбійським наркоділкам

Наркоділки з Колумбії намагалися ввезти в Україну через морський торговельний порт «Південний» (Одеса) велику партію кокаїну, використавши в якості товару прикриття для наркотиків не традиційні банани чи ананаси, а лакофарбові матеріали.

Про це повідомляє прес-служба ДФС.

«Креативні наркоділки просто змішали в відрах з будівельним матеріалом кокаїн. Ні візуально, ні за допомогою експрес-аналізаторів і собак зміст наркотиків у вантажі встановити неможливо. Розрахунок наркоторговців був простим: «законним» способом ввезти в Україну на адресу одного з вітчизняних підприємств змішаний з лакофарбовими матеріалами кокаїн, а потім виділити його в нарколабораторії», – йдеться в оприлюдненій у вівторок прес-службою ДФС.

У службі зазначили, що цей задум наркоділків завадили реалізувати співробітники відділу по боротьбі з незаконним переміщенням наркотиків та зброї Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Одеської митниці ДФС і УСБУ в Одеській області, які визначили вантаж мають потенційно високий ризик для можливого переміщення наркотиків, і ініціювали відбір зразків.

«Експерти Одеського управління з питань експертиз і досліджень Департаменту податкової та митної експертизи УКРІНФОРМ у відібраних зразках виявили кокаїн. Зокрема, в деяких 30-кілограмових відрах міститься до 3 кг цього наркотику. Це дає підстави прогнозувати, що дане виявлення може стати однією з рекордних кокаїнових партій «, – відзначають у фіскальній службі.

Вага затриманого вантажу становить майже 19,5 тонни. Загальна кількість чистого наркотику буде визначено після проведення експертизи.

За даним фактом одеські митники в правоохоронні органи направили повідомлення про кримінальне правопорушення за ознаками статті 305 Кримінального кодексу України (Контрабанда наркотичних засобів, пси-хотропніх речовин, їх аналогів або прекурсорів).

Loading...