Новини » Політика 7 травня, 2019, 13:27
Клімкін «за» дозвіл подвійного громадянства в Україні, але тільки з цивілізованими країнами
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Росія відкрила ще один напрямок гібридного удару у війні проти України. Цього разу як зброю Москва вирішила використати російські паспорти, які вона збирається роздавати українським громадянам на окупованих територіях Донбасу.

Про це у своєму блозі на Українській правді пише міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

За його словами, червоний двоголовий паспорт РФ уже давно став у світі ознакою самоізоляції і несвободи. Натомість український паспорт – це паспорт вільної людини, якій без віз відкрита вся Європа й понад сто країн на всій Земній кулі.

«Важко уявити, що може за нормальних умов спонукати людину відмовитися від українського громадянства на користь російського, проте на окупованих територіях, як відомо, умови нормальними не бувають», – зазначає Клімкін.

«Хочу зразу поставити зрозумілу крапку над «і»: я в принципі за дозвіл подвійного громадянства в Україні, але тільки з цивілізованими країнами! Подвійне громадянство з країною-окупантом є абсолютно неприпустимим і вкрай небезпечним. Тому ні ми, українці, ні міжнародна спільнота в жодному разі не повинні недооцінювати загрози, які приховує в собі нинішнє рішення президента РФ про паспортну експансію», – додає він.

За словами міністра, якою б не була маскувальна риторика, Кремль перш за все намагається кардинально змінити ситуацію й забезпечити свою постійну присутність на окупованих землях України, явочним порядком перетворити їх на території, заселені (псевдо)російськими громадянами.

Це у свою чергу може в будь-який момент послужити Росії підставою відкрито ввести туди свої війська, уже не ряджені в ополченців, а також здійснити масштабне вторгнення в Україну з метою «захисту співвітчизників» від надуманих загроз, наголошує Клімкін.

«Ну, і слід чітко розуміти, що нові наміри Кремля фактично підривають Мінські домовленості. Якщо вони зараз перебувають у стані коматозу, то масова видача російських паспортів означатиме остаточне відключення пацієнта від апаратів дихання. Адже кінцева мета Мінська – це деокупація та реінтеграція захоплених територій, а не їхня асиміляція Росією», – підсумовує Клімкін.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ Павло Клімкін висловив переконання, що ані видані Росією паспорти жителям окупованих районів Донецької та Луганської областей, ані правочини на їх основі ніким не визнаватимуться.

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 23:46 :11