live

Горбатюк: Порошенко говорив, що відстоює верховенство права, а сам не з’явився на допит

ZIK

У своїх виступах Президент Петро Порошенко наголошував, що продовж п’яти років своєї каденції відстоював верховенство права. Однак, сьогодні він так і не з’явився на допит у ГПУ, тож це демонструє, як нині чинний Гарант Конституції насправді ставиться до верховенства права в Україні.

Про це під час брифінгу, який транслював ZIK, заявив начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Він розповів: у Порошенкових коментарях ЗМІ були ширші свідчення щодо подій Майдану, ніж ті, що він уже давав правоохоронцям. Тому слідчий викликав нинішнього главу держави, щоб уточнити цю інформацію. Однак, за його словами, на сьогодні статус президента не дозволяє застосовувати будь-який привід щодо нього.

«Якщо буде повторна неявка, звертатимемось до суду, щоб накладати штраф. Однак наразі статус президента не дозволяє застосовувати будь-який привід щодо нього», – підкреслив Горбатюк.

Якщо ж Порошенко не з’явиться на допит до закінчення президентського терміну, ГПУ звертатиметься до суду.

«кілька днів тому, виступаючи, Президент казав, що п’ять рооків він відстоював верховенство права. Та одна із ознак верховенства права – жодна людина не може бути вищою, ніж закон. КПК зобов’язує кожного свідка з’явитись за викликом слідчого, однак, Президент цього не зробив. Тобто, на жаль, він поставив себе вище закону, тобто показав, як насправді ставиться до верховенства права в українській державі», – підкреслив Горбатюк.

Окрім того, начальник Департаменту спец розслідувань повідомив: слідчих у цій справі цікавлять події не якогось одного дня, а, починаючи з листопада 2013-го до лютого 2014-го років.

«Йдеться про цей період, де він був свідком тих чи інших подій», – розповів Сергій Горбатюк.

Як повідомлялось раніше, Генеральній прокуратурі України викликала на допит Президента Петра Порошенка у справах щодо злочинів проти євромайданівців.

Читайте також: 21 і 30 травня суди у Києві розглянуть позови до Порошенка та ГройсманаLoading...
Loading...
Loading...