Новини » Економіка 7 травня, 2019, 15:39
Економічні обіцянки Зеленського непогані, але потребують обговорення, – член ради НБУ
ZIK
ZIK

Інфляційний звіт Національного банку України демонструє достатньо позитивні тенденції. Планується, що у першому кварталі наступного року держава ввійде у низьке інфляційне середовище, що позитивно позначиться на динаміці росту цін. До того ж і новообраний президент оголосив непогані економічні пропозиції.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK висловив член ради НБУ Василь Фурман.

Коментуючи інфляційний звіт Нацбанку, він наголосив: результати досліджень регулятора є достатньо позитивними. Зараз можна констатувати чітку тенденцію щодо падіння рівня інфляції. Цілі Нацбанку у зниження до 5% планують досягнути у першому кварталі наступного року.

«Якщо говорити про цей рік, то, за прогнозами Національного банку, інфляція буде десь на рівні 6,3%. Це величезний плюс для нашої держави. Ми переходимо в низькоінфляційне середовище, що буде позитивом для бізнесу», – розповів Фурман.

Він наголосив: вхід у низькоінфляційне середовище означає, що ціни будуть змінюватись не так стрімко, як, зокрема, у 2015-2016 роках.

«Це період збільшення тарифів, різке коливання курсу долара. Звичайно, що це негативно сприймалось населенням», – підкреслив експерт.

Окрім того, на його думку, і економічні пропозиції Володимира Зеленського є досить позитивними, хоча все ж багато із них потребують широкого обговорення.

«Деякі із них, зокрема, податок на виведений капітал, не можна вважати якимось ноу-хау. Наскільки мені відомо, цей законопроект розроблений уже понад рік тому, він, здається, навіть пройшов перше читання у ВР. Мені як експерту подобається, що команда Володимира Зеленського підтримує цей документ», – зазначив Фурман.

«Правильним підходом» він вважає і необхідність активізації кредитування.

«За оцінками експертів, якщо активізуємо кредитування корпоративного сектору на 10%, це додасть 1,5-2% до зростання ВВП», – розповів експерт.

Тож Фурман підкреслив: в цілому заяви Володимира Зеленського йому подобаються. Однак, потрібно, щоб багато із них пройшли широке експертне обговорення.

Як повідомлялось раніше, економіст Мар’ян Заблоцький розкритикував і обіцянку Зеленського щодо запровадження другого рівня накопичувальної пенсійної системи. Мовляв, цей етап в Україні не запрацює і через десять років.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 07:33 :58