Два квартали поспіль виробництво в Україні скорочується, – економіст

ZIK

За останні 5 років в Україні не було нічого зроблено для розвитку промисловості. От і вже два квартали поспіль промислове виробництво скорочується. А про це зараз мовчать.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Віктор Скаршевський.

Він зауважив, що економічні показники в Україні покращилися. Але не за рахунок економічного зростання країни, а за рахунок того, що на зовнішніх ринках зараз є «хороша економічна кон’юнктура».

«Оскільки на зовнішніх ринках є високі ціни на метал, зерно й руду, більше валюти надходить в Україну. Тому останні 3 роки в нас менш-більш стабільний курс гривні, який також стримує інфляцію. Але це все за рахунок того, що ми імпортуємо багато готової продукції, а особливо продовольчих товарів. Але зовсім скоро це закінчиться», – вважає економіст.

За його прогнозами, найближчим часом низький темп росту цін відійде у минуле, бо відбудеться зниження світових цін на метал, зерно й руду.

«Як ціни знизяться, така в нас буде економічна ситуація. Ми вже це проходили у 2009 році. Тоді відбувалося зниження виробництва, була девальвація та інфляція. Тоді ми забудемо про низькі темпи росту цін, ми забудемо про стабільний курс, забудемо навіть про доларові зарплати, які відновилися. На жаль, сировинна, монопольна структура економіки запрограмована на регулярні кризи», – підкреслив Віктор Скаршевський.

Нагадаємо, Національний банк України підтвердив свій прогноз щодо економічного зростання України у 2019 році на рівні 2,5% за рік. Таким чином, за розрахунками Нацбанку економіка уповільнить своє зростання на 0,8 відсоткових пунктів.

Loading...