Новини » Політика 7 травня, 2019, 10:31
Береза: У Раді з’явилися сили, які намагаються проштовхнути новий закон про вибори
Верховна Рада України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Верховна Рада України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У Верховній Раді з’явилися сили, які намагаються проштовхнути прийняття нового закону про вибори, який передбачає відсутність мажоритарки та зниження прохідного бар’єру.

Про це у Фейсбуці повідомив нардеп Борислав Береза.

«Маленький інсайд. У ВР з’явилися сили, які намагаються продавити прийняття нового закону про вибори. І начебто голоси є. Три головні пункти:

  • Забирається мажоритарка.
  • Знижується прохідний бар’єр до 3%.
  • Дозволяються блоки», – повідомив Б.Береза.

Нардеп зазначив, що поки не зрозуміло, чи будуть передбачені у новому виборчому законі відкриті списки. Зниження виборчого бар’єру до 3%, на його думку, може зменшити конструктивність роботи Ради.

«Тому для мене цей пункт спірний. Але я готовий підтримати інші зміни і голосувати за новий закон про вибори. І це попри те, що я мажоритарник і не був членом коаліції, яка обіцяла його прийняття. Але я добре усвідомлюю, яким злом є мажоритарка сьогодні, коли мерзотники і корупціонери скуповують округи за гречку і гроші. Але списки треба робити відкриті. Це обов’язково. Інакше вся ця стара клептократична погань почне купувати собі місця в них за накрадені гроші, щоб ще більше вкрасти», – прокоментував Б.Береза.

Він висловив сподівання на позитивний результат переговорів щодо законопроекту.

Нагадаємо, в проекті Виборчого кодексу, який був ухвалений в першому читанні ще 7 листопада 2017 року, закладено запровадження пропорційної системи з відкритими регіональними списками на парламентських виборах. Тоді «за» відповідний законопроект № 3112-1 проголосувала мінімально необхідна кількість депутатів – 226 депутатів. Після того до проекту цього виборчого кодексу подали понад 4400 поправок, більшість із яких насправді були «спамом», заявляв один із авторів законопроекту Олександр Черненко.

Думки експертів про те, за якою системою обиратимемо Верховну Раду восени 2019 року, читайте тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 23:41 :19