Новини » Світ 6 травня, 2019, 16:47
У підручнику з історії Криму вилучать розділ про нацизм, який обурив кримських татар

Так зване керівництво Криму вирішило вилучити з «підручника з історії півострова» для десятих класів розділ, який образив кримських татар. Їх «зробили» колабораціоністами.

Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на так зване «міністерство освіти республіки».

До початку нового навчального року з підручника приберуть главу, в якій розповідалося про нібито колабораціонізм кримськотатарського народу. У «міністерстві» пояснили цей крок бажанням запобігти конфлікту на міжнаціональному грунті.

У зазначеній главі кримські татари представлені як колабораціоністи. За словами правозахисників, в підручнику стверджувалося, що «частина кримських татар зустрічала німецьких окупантів квітами та вином».

Також в підручнику розповідається про те, що під час депортації в 1944 році кримські татари нібито отримували компенсації за залишені будинки і господарство, повідомляло видання «Крим.Реаліі».

Сама депортація подана як «виправданий факт».

Підручник «Історія Криму. 10 клас. Навчальний посібник для загальноосвітніх організацій» в 2018 році випустило московське видавництво «Просвещение». У лютому 2019 року Рада кримських татар попросила владу Криму вилучити посібник з усіх шкільних і публічних бібліотек. Депутат Держдуми від Криму Руслан Бальбек говорив, що підручник вилучать з бібліотек.

Нагадаємо, що у Нью-Йорку відкрилася виставка до 75-ї річниці депортації кримських татар

Читайте більше новин на тему: окупований Крим

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 03:28 :47