Новини » Суспільство 6 травня, 2019, 19:38
Супрун нагадала про правила безпеки дорожнього руху, які можуть врятувати життя

Як би ви не поспішали встигнути зробити всі справи, не забувайте про безпеку. Аварії на дорогах трапляються щодня.

Про це написала виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

«Лише за минулий рік в Україні сталося понад 150 тисяч ДТП. Загинуло близько 3,5 тисяч українців, 31 тисяча травмовані. У світі смертність внаслідок ДТП з кожним роком зростає – близько 1,35 мільйона людей на рік гинуть на дорогах. Це близько 3,7 тисячі щодня», – наголошує вона.

За її словами, сьогодні розпочинається Тиждень безпеки дорожнього руху. Й тому вона нагадує, що безпека на дорогах – відповідальність кожного із нас.

  • Завжди пристібайтеся в авто

Навіть якщо ви плануєте поїхати в магазин за рогом, чи дуже довіряєте водієві – пристібатися критично важливо. Ефективність ременів безпеки доведена науково. За даними ВООЗ, вони зменшують ризик смерті на передньому сидінні на 40-50%, на задньому сидінні – на 25-75%.

  • Не використовуйте заглушки для пасків безпеки

Деякі люди ігнорують ремені безпеки та намагаються позбутися попереджувальних звуків в автомобілі з допомогою заглушок, аби авто «не пікало». Заглушки призначені для того, щоб отвір для паска не наповнювався пилом або брудом. Користуватися ними потрібно лише, коли авто не рухається.

  • Не вірте в міф, що можна вистрибнути з автомобіля на ходу

Часом водії, зокрема таксі, вирішують не пристібатися, щоби в разі аварії або нападу, мати змогу швидко вистрибнути з машини. Такий метод спрацьовує лише в кіно, а не реальному житті –

  • Використовуйте автокрісло для дитини

Близько 500 дітей гинуть щодня в автомобільних катастрофах. Ці ризики можна суттєво зменшити, якщо уважно підійти до вибору дитячого автокрісла. Існує велика кількість статистичних даних, які вказують, що правильний вибір та фіксація дитини в кріслі може зберегти життя навіть в дуже складних аваріях.

До прикладу, за даними ВООЗ, дитячі автомобільні крісла зменшують ризики отримання серйозної травми на 80% в порівнянні з дітьми, яких фіксують в авто просто з допомогою паска безпеки. Як правильно обрати крісло.

  • Не сідайте за кермо, якщо випили навіть трохи алкоголю

Не вірте в міф про алкоголь «Я здатен/здатна себе контролювати». Навіть невелика кількість алкоголю сповільнює реакцію, знижує концентрацію уваги та негативно впливає на зір. Це значно підвищує ризики потрапити в аварію.

  • Якщо ви їздите містом на велосипеді – уважно вивчіть правила дорожнього руху

Особливу увагу зверніть на правила проїзду перехресть, порядок виїзду з другорядної дороги на головну та пріоритети різних видів транспорту, використовуйте захист та ліхтарі. Важливі правила, які має знати кожен свідомий велосипедист.

  • Не перевищуйте швидкість

Якщо автомобіль рухається зі швидкістю менше ніж 50 км/год, ризик загибелі пішоходів складає 20%, тоді як при 80 км/год –– майже 60%.Зі збільшенням швидкості ризики потрапити в складну аварію зростають!

  • Не користуйтеся мобільним телефоном за кермом

Навіть якщо потрібно швидко відповісти на дзвінок чи перечитати коротке повідомлення! При швидкості в 50 км/годину водій, що відволікається принаймні на 2 секунди через телефон, проїжджає наосліп 28 метрів шляху. Це вкрай небезпечно, адже на дорозі є безліч непередбачуваних факторів, від яких ми не застраховані.

Читайте більше новин на тему: ДТП

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 01:04 :18