Новини » Курйози 6 травня, 2019, 0:40
Травень порадує астрономів метеоритним зоряним дощем

Травень порадує спостерігачів травневим зоряним дощем η-Акваріди (Ета-Акваріди).

Це один з найтриваліших метеорних потоків: його активність починається в квітні і триває до 28 травня, пишуть Українські новини з посиланням на National Geographic.

Спостерігати метеори Травневих Акварид найкраще під ранок (з 2:00 до 4:00 за київським часом) далеко від міських вогнів, тому що в середніх широтах в період активності їх радіант видно невисоко над південно-східним горизонтом лише кілька годин до світанку. Пік припадає на 6 травня, очікується до 50 метеорів на годину, Місяць не завадить спостереженням. Правда, це не найбільший показник: у 2013 році було зафіксовано близько 135 метеорів на годину.

У травні на півночі на горизонті розташовується сузір’я Персея, на північному заході – Близнюки, на північному сході – Цефей і Кассіопея, а під ними поблизу горизонту – Пегас. У південній частині неба розташований Волопас, поруч з ним – Північна Корона і Геркулес, нижче них – Змієносець, а поблизу горизонту – Скорпіон. На південному заході – сузір’я Діви. У південно-східній області високо над горизонтом знаходиться сузір’я Ліри, а під ним Орел.

Сонце рухається по сузір’ю Овна до 14 травня, а потім переходить в сузір’я Тільця і ​​залишається в ньому до кінця місяця. Тривалість дня швидко збільшується від 15 годин 22 хвилин на початку місяця до 17 годин 07 хвилин в кінці травня. З 22 травня і до 22 липня вечірні астрономічні сутінки зливаються з ранковими.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 12:32 :13