Новини » Суспільство

Супрун радить «не вестися» на популярних блогерів, які пропагують «здоровий спосіб життя»

Уляна Супрун розкритикувала блогерів, які пропагують здоровий спосіб життя, оскільки вважає, що левова частка таких «експертів» поширюють недостовірну інформацію, яка може навіть зашкодити.

Про це в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Facebook.


За словами Супрун, вчені провели дослідження, під якого з’ясувалося, що тільки в одному з дев’яти блогів інформація була науково обґрунтованою та відповідала критеріям провідних організацій в області здорового харчування.

Для дослідження обрали дев’ять топових блогів країни з кількістю підписників – понад 80 тисяч осіб. Далі провели аналіз публікацій на достовірність за проміжок часу з травня по червень 2018 року. Результати виявилися невтішними.

Отже, що ж не так було з популярними блогами: більшість з них висловлювали свою думку як факт; їхні поради не відповідали критеріям здорового харчування; вони описували застереження до того чи іншого продукту, які можуть бути небезпечні для здоров’я; не надавали достовірних джерел інформації.

«Зараз важко оцінити, які наслідки спричинило поширення порад з цих блогів. Зрозуміло точно, що автори намагатимуться захистити своє право на свободу слова та вільне розповсюдження інформації. Втім, це ніяк не нівелює факту поширення брехні», – зазначає Уляна Супрун.

Також вона наголосила, що наразі важливо критично оцінювати будь-яку інформацію і «не довіряти своє здоров’я кому попало».

Нагадаємо, що виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун також розповіла про згубний вплив хронічного стресу на організм та як йому протидіяти.Loading...