live
Новини » Політика 2937 Читать эту новость на русском

США відкликають Марі Йованович з посади посла, – ЗМІ

Посол США в Україні Марі Йованович. Фото: U.S. Embassy Kyiv Ukraine/Flickr
загрузка...
загрузка...

Надзвичайний і повноважний посол США в Україні Марі Йованович, за даними ЗМІ, 20 травня завершує роботу в нашій країні.

Про це DT  повідомили джерела в дипломатичних колах.

Зазначається, що Марі Йованович терміново відбула до Вашингтона для консультацій. Найближчої суботи, 11 травня, посол має прилетіти до України. І 20 травня, про що повідомили сьогодні всім дипломатам посольства, Йованович повернеться до Вашингтона.

До призначення нового голови дипломатичної місії в Україні його обов’язки виконуватиме тимчасовий повірений, визначення кандидатури якого ще не відбулося, пише видання.

В 2016 році Марі Йованович змінили Джеффрі Паєтта на посаді посла США в Україні. У липні Сенат США затвердив кандидатуру, а 23 серпня Йованович прибула до Києва.

До цього вона працювала помічником держсекретаря і відповідала за двосторонні відносини з країнами Скандинавії, Балтії та Центральної Європи. Також вона обіймала посаду посла у Вірменії (2008-2011) та Киргизстані (2005-2008), працювала у посольствах в Москві, Лондоні, Оттаві, Могадішо і Києві.

Нагадаємо, 20 березня генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив в інтерв’ю американському телеканалу Hill.TV, що під час першої зустрічі з генпрокурором Юрієм Луценком, який обійняв свою посаду у 2016 році, посол США в Україні Марі Йованович вручила йому список тих, кого не можна притягати до відповідальності (do not prosecute list).

Згодом він цю заяву спростував.

У свою чергу міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що офіційний Київ повністю підтримує посла США Марі Йованович у її дипломатичній діяльності в Україні. 

Loading...
Loading...
Loading...