live

Рента «Укрнафти» за 1 квартал становить фактично 2 млрд грн

За перший квартал 2019 року ПАТ «Укрнафта» сплатило 1,96 млрд грн рентної плати до бюджетів усіх рівнів – це на 11% перевищує аналогічний показник цього ж періоду 2018 року, який становить 1,76 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Укрнафта».

До місцевих бюджетів за звітний період надійшли 97,9 млн грн відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти, газу та конденсату.

Найбільші надходження від ренти «Укрнафти» традиційно отримали громади Сумської, Івано-Франківської та Полтавської областей, де видобуток вуглеводнів – найбільший. Кошти використовуються переважно для реалізації локальних інфраструктурних та соціальних проектів.

<nbsp;>

У повідомлені зазначається, що принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5% – до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів від ренти спрямовуються в районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення та бюджетів об’єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином, механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти та газ.

Як повідомлялося, ПАТ «Укрнафта» опублікувала виробничі показники за перший квартал 2019 року. Зокрема, підприємство констатує про стабільне нарощування видобутку нафти з конденсатом та газу.

Loading...
Loading...
Loading...