Політична війна між Зеленським і парламентом – прогноз фахівця з моделювання ситуацій

ZIK

Невдовзі українці стануть свідками кулуарної боротьби між керівництвом Верховної Ради і Володимиром Зеленським.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

За його словами, всі розуміють, що вся проблема в даті інавгурації Зеленського полягає в тому, що від неї залежить, чи він зможе розпустити Верховну Раду. Тож на його думку, треба було починати інакше.

«Краще було б якби Андрій Парубій звернувся до новообраного президента і сказав, що Рада готова підтримати кандидатури, які запропонує Зеленський. Тоді можна було б почати співпрацювати, аби не було розпуску. Я не бачу причинно-наслідкового зв'язку між виборами Президента і Парламенту. Тоді треба змінювати Конституцію і робити вибори в один день, а не щоб кожен президент, який приходить, на хвилі популярності хоче мати найбільшу фракцію – це ненормально», – розповів пан Бала.

Експерт сподівається, що Зеленський це розуміє, бо він всім пояснював, що він не такий політик, які є в Україні.

«Тоді не треба брати традиції попередників, які робили прецеденти. Тоді б ми не сиділи і не вигадували ніякі історії. Просто треба виконувати закон. Думаю, з того, що я запропонував, нічого не буде, а буде все, як завжди. Буде кулуарна боротьба», – вважає гість програми.

Також він спростував заяву Зеленського, що зараз вакуум влади, а насправді його немає, а є спадковість.

«Поки не відбулась інавгурація, обов'язки виконує його попередник. Навпаки, некомпетентність і недосвідченість Зеленського можуть компенсувати діюча Верховна Рада і Кабмін. Це може бути такий адаптивний період, щоб до мінімуму звести всі негативні наслідки, які будуть», – констатував Віталій Бала.

До слова, Центральна виборча комісія офіційно оголосила результати другого туру президентських виборів, що пройшли 21 квітня. Володимир Зеленський переміг у більшості регіонів, за винятком Львівської області та закордонного виборчого округу.

Володимир Зеленський написав листа на ім’я голови Верховної Ради Андрія Парубія з пропозицією призначити інавгурацію на 19 травня.

Нагадаємо, своєю чергою глава Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що 19 травня – «вкрай невдала дата для інавгурації».

Нагадаємо, інавгурація Володимира Зеленського повинна відбутися не пізніше 2 червня.

Читайте більше новин на тему: Зеленський

Loading...